Advert
Advert

YARDIMLAR HALEP'E ULAŞTI

Karaköprü Belediyesi tarafından ‘Halep İçin İnsani Yardım’ kampanyasıyla Halep’e gönderilen 4 yardım tırı Halep'teki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Halep'teki insanların bu yardımlarla bir nebze rahatlayacağını dile getirdi.

YARDIMLAR HALEP'E ULAŞTI
YARDIMLAR HALEP'E ULAŞTI Admin
Bu içerik 309 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Geçtiğimiz günlerde sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği ‘Halep İçin İnsani Yardım’ kampanyasıyla Halep'teki savaş mağdurlarına gönderilen yardım tırları Halep'teki ihtiyaç sahiplerine ulaştı.

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin desteklediği kampanyada 23 tır insani yardım malzemesi Halep'e gönderilirken, Karaköprü Belediyesi kampanyaya 4 tır yardım malzemesi ile katkıda bulunmuştu.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, yapılan yardımlarla Halep'te yardım bekleyen insanların ihtiyaçlarının bir nebze karşılanacağını ifade ederken, "Biz belki burada rahat yaşıyoruz ama Halep'teki kardeşlerimiz, çocuklar bir parça ekmeğe muhtaç olarak yaşıyor. Kardeşlerimiz orada bu durumdayken bizim burada rahat yaşamamamız gerekir. Biz de bunun gereği olarak elimizden geldiğince yardımlar gönderdik kardeşlerimize ve inşallah bu yardımlar devam eder" diye konuştu.

Suriye'de 2011'de çıkan iç savaştan sonra 6 yıldır insanlık dramı yaşanırken, Türkiye'den sivil toplum kuruluşları ve devlet desteğiyle insani yardım malzemeleri gönderilirken, milyonlarca Suriyeli'ye ev sahipliği yapılıyor.

YARDIMLAR HALEP'E ULAŞTI
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa