Advert
Advert

Bebek istismarında 3 tutuklama: Zanlılar birbirini suçladı

​Cinsel istismar sonucu yaşamını yitirdiği tespit edilen yeni doğan bebek T. olayıyla ilgili gözaltına alınan anne P.T., F.A. ve Y.G. tutuklandı. Anne P.T. savcılık ifadesinde, F.A.'nın çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu itiraf ettiğini belirterek, kimseye anlatmaması yönünde tehdit edildiğini belirtti.

Bebek istismarında 3 tutuklama: Zanlılar birbirini suçladı
Bebek istismarında 3 tutuklama: Zanlılar birbirini suçladı Admin
Bu içerik 713 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Van'da özel bir hastaneye getirilen yeni doğan bir bebeğin uğradığı istismar sonucu yaşamını yitirmesi ardından gözaltına alınan anne P.T. (22), istismar zanlısı F.A. ile anne ve F.A.'nın arkadaşı Y.G. (26), yürütülen soruşturma kapsamında tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. 3 kişinin, "Çocuğu veya beden ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme" suçlamasıyla tutuklanmasına karar verildi. 

dihaber'in ulaştığı savcılık tutanaklarına göre, bebek ağız ve burnundan köpükler çıkması sonucu hastaneye kaldırıldı. Otopsi raporunda bebek T.'nin ölüm nedeni başına aldığı darp olarak belirtilirken, ayrıca bebeğin vücudunda istismar bulgularına rastlandı. Olayla ilgili gözaltına alınan anne P.T., Y.G ve F.A’ya Van Barosu tarafından avukatlar atandı. Ayrıca Van Barosu, soruşturma aşamasında verilerin toplanmasında etkide bulunmak ve delilleri karartma şüphesinin önüne geçmek amacıyla dosyaya müdahil oldu.  

'ÇOCUĞA İSTİSMARDA BULUNAN F.A. BENİ TEHDİT ETTİ'

Tutuklanan anne P.T. savcılık ifadesinde F.A.'nın çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu belirterek, kendisini şöyle savundu: "Olayla ilgili kollukta verdiğim ifadede F.A.'dan korktuğum için gerçekleri söyleyemedim. Ancak daha sonra vicdan azabından kaynaklı gerçekleri söyleme ihtiyacı hissettim. 25.01.2017 tarihinde ben ve F.A. kalmak için Y.G’nin evine gittik. O gece ben ve F.A. aynı evde kaldık. Y.G evde yoktu. 26.01.2017 günü çocuğuma kimlik çıkarmak için F.A.'yı ve çocuğumu evde bırakıp çıktım. Annem nüfus müdürlüğüne gelmeyince gitmedim. Ben uyuşturucu bağımlısı olduğumdan madde aldım ve yaklaşık 2 saat sonra eve döndüm. Eve gittim 5-6 defa ısrarla kapıyı çalmama rağmen açan olmadı. En son F.A. kapıyı açtı ve gayet sakindi. Çocuğu hazırlamak amacıyla bebeğin odasına girmeye niyetlendim ancak F.A. ‘bebek şuan uyuyor uyanmasını bekle’ dedi. Daha sonra kahvaltıyı hazırlarken F.A. bana bebeği istismar ettiğini söyleyerek kimseye söylemem için beni tehdit etti. Daha sonra Y.G. eve geldi. 

F.A.'dan çocuğa bakmasını istedim oda odaya girip çocuğa baktı. F.A.kucağında bebek ile salona geldi. Çocuğun burnunda köpük vardı. Bunun üzerine ben F. ve Y. çocuğu alıp Van Lokman Hekim Hastanesi'ne gittik. Olayın gerçekleşmesinde herhangi bir yardımım olmamıştır.”

F.A. ANNE P.T.'Yİ SUÇLADI

Savcılıktaki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen F.A. ise,“Emniyette verdiğim ifade doğrudur. Olay günü  Y.G. beni aradı P.T.’nin evinde kalabileceğini bana söyledi. O gün bebek ve P.T. ile Y.G.’nin evine gittik. Biraz evde kaldıktan sonra Y.G. ve P.T.’yi evde bırakıp işlerim sebebiyle dayımın iş yerine gittik. 2 saat sonra Y.G. beni arayarak şeker ve yemek getirmemi istedi. Eve gittiğimde Y.G. evde yoktu. Eve girdiğimde bebek yaşıyordu. İnlediğini fark ettim. Evde biraz kaldıktan sonra Y.G.’nin yanına tombala oynamaya gittim. Saat sabah 04.00'da eve geldim kapıyı çaldım P.T. kapıyı açmadı. Sonra 05.00 sularında P.T. kapıyı açtı ve içeri girdim. Sabah uyandık bebek hala inliyordu. P.T. bir ara dışarı çıktı. O esnada uykusuz olduğumdan salonda uyuyakaldım. P.T. kısa bir süre sonra eve geri döndü. O esnada bebeğin hala yaşadığını tahmin ediyorum. Şarj aleti almak için odaya gittiğimde bebeğin ağzından ve burnundan köpükler geldiğini gördüm. Bebeğin vücudunda darp, cebir ve cinsel bulgularla benim herhangi bir ilgim yoktur. Uyuşturucu madde kullanırım ancak o gün madde almadım. P.T. bebeği öldürmüş olabilir"  şeklinde kendini savundu. 

'F.A. ÇOCUĞUN ODASINA GİRİP BURNUNDAN VE AĞZINDAN KÖPÜK GELDİĞİNİ SÖYLEDİ'

Tutuklanan Y.G. de savcılıkta verdiği ifadesinde, “25 Ocak Çarşamba günü ben ve F. çarşıda denk geldik. Bana kendisiyle P.T.’nin kalacak yerleri olmadığını söyleyince bende arada bir kaldığım yer olduğunu ve burada kalabileceklerini söyledim. F.A. P.T’yi ve çocuğu eve götürdü. Bende eve girdim, 10-15 dakika evde kaldım. Daha sonra tombala oynamak için evden ayrıldım. Sabaha kadar tombala oynadım. Ertesi gün P.T. çocuğunun kimliğini çıkarmak istediği için beni eve çağırdı. Eve gittiğimde herhangi bir telaş görmedim. Kahvaltı sofrasındaydılar F. birden kalkıp bebeğin olduğu odaya gitti. Döndü, bebeğin burnundan ve ağzından köpüğün geldiğini söyledi. Üçümüz çocuğu hastaneye götürdük. Bebeğin yanında sürekli anne ve F. durduğundan olayın bir başkası tarafından gerçekleştirme ihtimali yoktur. Onlara yer bulmak dışında hiçbir yardımım olmamıştır” dedi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa