Advert

HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş tutuklandı

​HDP Adana İl Örgütü, HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın düşüncelerinden ve dik duruşundan dolayı tutuklandığını belirtti.

HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş tutuklandı
HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş tutuklandı Admin

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana İl Örgütü, HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın tutuklanmasını ve parti yöneticilerine dönük operasyonu kınamak amacıyla il binalarında basın toplantısı düzenledi. Eğitim Sen, EMEP, DAD ve Halkevi üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan HDP Adana İl Eşbaşkanı Hüseyin Beyaz, operasyonlarla demokrasi mücadelesini yürütenlerin devletin hedefi haline geldiğini ifade etti.

Devletin demokratik muhalefete yaptığı operasyonlar ile bir referandum sürecine gittiğini belirten Beyaz, “Bir partinin eş genel başkanlarını, milletvekillerini, parti sözcüsü ve yöneticilerini tutukluyorlar. Faşizm rejiminin diktatör rejiminin yapmadığını yapıyorlar. Referandum yapılacak diye bizim partimizin mahalle temsilcileri bile gözaltına alınıyor. Ülkede demokratik mücadeleyi yürüten sol ve sosyalist kesimler üstünde büyük bir baskı uyguluyorlar. Bunlara rağmen yarın referandum da 'evet' çıktığı takdirde herkes tarafından geçerli olmadığı bilinmelidir” dedi.

Ayrıca Adana'nın iradesini temsil eden ve 300 bine yakın oy alan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın özgür ifadesini kullandığını için tutuklandığını belirten Beyaz, “Diğer milletvekilleri nasıl düşüncelerini özgürce ifade edebiliyorsa milletvekilimizde bu hakka sahiptir. Ama şu bilinmelidir ki milletvekilimiz düşüncelerinden ve dik durduğu için tutuklanmıştır” dedi.

dihaber

hdp milletvekilileri tutuklama haber urfadanbugun
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RTÜK'ten kurallara uymayan kanallara büyük ceza
RTÜK'ten kurallara uymayan kanallara büyük ceza
Dünyanın en kurak çölü Atacama çiçeklerle renklendi
Dünyanın en kurak çölü Atacama çiçeklerle renklendi