Advert

Şanlıurfa'da, kanser tarama TIR’ı hizmete girdi

ŞANLIURFA Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan mobil kanser tarama TIR'ı Halk Sağlığı Müdürlüğüne teslim edilerek hizmete başladı.

Şanlıurfa'da, kanser tarama TIR’ı hizmete girdi
Şanlıurfa'da, kanser tarama TIR’ı hizmete girdi Admin

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kanser tarama TIR'ı, imzalanan protokolle Halk Sağlığı Müdürlüğüne teslim edildi. İmza törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Yaşar Şimşek, protokolü imzalayarak yeni alınan aracı gezdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan mobil kanser tarama TIR'ını gezerek yapılacak olan tedavi hizmeti ile ilgili bilgi aldı. Kadınlara yönelik hizmet verecek olan mobil Kanser tarama TIR'ında Mamografi cihazı ile Jinekolojik masası bulunan TIR, 13 ilçede hizmet verecek. 

Sağlık hizmetinin insanlar için kamu hizmeti olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa için çok hayırlı bir protokolü imzaladık. Sağlık bir insan için en önemli kamu hizmetidir. Sağlıkta konu kanser olunca daha da önem arz ediyor. Mobil kanser tarama aracı bu günden itibaren hizmete başladı. Vatandaşlarımız bu hizmeti yerinde alacaklardır" dedi. 

 

Şanlıurfa'da kanser tarama TIR’ı hizmete girdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fakıbaba,  Büyük Katılım ile  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Görevini Devraldı
Fakıbaba, Büyük Katılım ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Görevini Devraldı
Adana da Ölü sayısı 3'e yükseldi
Adana da Ölü sayısı 3'e yükseldi