Advert
Advert

Belediye işçilerinin grevi ikinci gününde

​Karabağlar Belediyesi'nde TİS görüşmelerinde sonuç alamayan işçilerin grevi ikinci gününde. Bine yakın işçinin hizmet üretmediği ilçede çöpler toplanmadı, park ve bahçelerin bakımı yapılmadı.

 Belediye işçilerinin grevi ikinci gününde
 Belediye işçilerinin grevi ikinci gününde Admin
Bu içerik 470 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

İzmir’in Karabağlar Belediyesi'ne ait KARBEL Şirketi'nin yöneticileri ile sendika arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma çıkmaması üzerine başlayan grev ikinci gününde devam ediyor. Uzundere'deki temizlik işleri şantiyesi ile Gediz'deki fen işleri şantiyesinde işçiler grev nöbetini tam katılımla sürdürürken, belediyenin, park bahçeler, temizlik ve idari işler gibi birimlerini kapsayan grevde, 915 işçi bugün de hizmet vermedi. Hizmet verilmemesi nedeniyle ilçede çöpler de toplanmadı, park ve bahçelerin bakımı yapılmadı.

 
İŞÇİLER YÜZDE 12 İSTİYOR

Belediye son olarak yüzde 7'lik zam önerisinde bulunurken sendika bu oranın yüzde 12'ye çekilmesini istiyor. Toplamda 76 maddelik TİS taslağında taraflar ayrıca yaptıkları görüşmede, ikramiyelerin 69 günden 112 güne çıkarılması, banka promosyonlarının ödenmesi, sosyal hakların iyileştirilmesi ve kiralık işçi çalıştırılmaması gibi konularda anlaşma sağladı.

Belediye işçilerinin grevi ikinci gününde
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa