Advert
Advert

Şanlıurfa protokolü kanaat önderleriyle buluştu

ŞANLIURFA Valisi Güngör Azim Tuna başkanlığında il protokol üyeleri Akçakaleli kanaat önderleri, köy muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Şanlıurfa protokolü kanaat önderleriyle buluştu
Şanlıurfa protokolü kanaat önderleriyle buluştu Admin
Bu içerik 537 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Polis evinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Güngör Azim Tuna, Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Timuroğlu ve Vali Danışmanı Reşat Uzun'un da katıldığı toplantıda, Akçakaleli kanaat önderleri, başta enerji olmak üzere eğitim ve sulama konularındaki taleplerini dile getirdi. Taşımalı eğitim yapan bazı mahallelere okul yapılmasını isteyen kanaat önderleri ve muhtarlara teşekkür eden Vali Tuna, "Bu konudaki hassasiyetiniz beni sevindirdi. Bu, eğitime ne kadar önem verdiğinizi gösteriyor. Akçakale'de eğitime biraz daha özen gösterelim. Şuanda eskiden olmadığı kadar okullar yapılıyor. Bizde bu talebinizi dikkate alacağız" dedi.  

Devletin sunduğu imkanları Akçakale ve Şanlıurfalı vatandaşlara ulaştırmak için çalışacaklarını ifade eden Vali Tuna, şöyle dedi:

"Biz birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz sürece endişelenmemize gerek yok. Sınır güvenliği ve asayişin sağlanması konusunda vatandaşımız güvenlik kuvvetlerimize son derece yardımcı oluyor. Bu konuda Akçakaleli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz, enerji başta olmak üzere sizin taleplerinizi dinledik ve bu konuda üzerimize düşeni yapacağız. Sizlerden tarımda elde edeceğiniz gelirlerinizi sanayi ve daha kalıcı yatırımlara yönlendirmeniz tavsiyesinde bulunuyoruz. Şehrimizin ve ülkemizin kalkınması için devlet bu konuda çok ciddi destekler veriyor. Bu konuyu da dikkate almanızı istiyoruz."

 

Şanlıurfa protokolü kanaat önderleriyle buluştu URFA HABER ŞANLIURFA
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa