Advert
Advert

4 yaşındaki çocuğa işkence yaptılar

Süleymaniye’nin Derbendihan ilçesinde 4 yaşındaki Muhammed Erkan adlı çocuğa ailesi tarafından yapılan işkence fotoğrafla ortaya çıktı.

 4 yaşındaki çocuğa işkence yaptılar
 4 yaşındaki çocuğa işkence yaptılar Admin
Bu içerik 929 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir süre önce Muhammed Erkan’ın elleri ve ayakları kolibandıyla bağlı şekilde beton tuğlalarla sıkıştırılmış bir döşek içerisinde birkaç fotoğrafına ulaşılmıştı.

 

Süleymaniye Aile İçi Şiddet Bürosu tarafından paylaşılan fotoğraflarda, çocuğun soğuk bir odada bağlı bir şekilde tutulduğu, vücudunda yanık ve darp izlerine rastlanıldığını görülmüştü.

 

Süleymaniye Aile İçi Şiddet Bürosu’ndan yapılan açıklamada, Muhammed Erkan isimli çocuğun sol bacağının kırık olduğunu belitilmişti.

 

Anne ve babası uzun süredir ayrı olan Muhammed Erkan, dedesi ve babaannesinin yanında kalıyordu.

 

Sözkonusu fotoğrafın ortaya çıkmasıyla birlikte Muhammed Erkan o evden alınıp Süleymaniye Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

 

Çocuğun sağlığı hakkında bilgi veren Dr. Miran Muhammed, şunları söyledi:

 

“4 yaşındaki Muhammed Erkan şimdi hastanemizde tedavi görüyor. Sağlık durumu iyiye gidiyor. Ateşini kontrol ettik ve gereken bütün tetkikler yapıldı. Kırık olan bacağını ameliyat yapmadan alçıya aldık. Vücudundaki yaralara günlük pansuman yapılıyor. Zaman içerisinde durumu düzelecek.”

 

Rudaw

 

Muhammed Erkan’a hastanede refakat eden halası, çocuğu iyileştikten sonra kendi yanına almak istediğini belirtti. Ancak tedavi bittikten sora çocuğun kimde kalacağına mahkeme karar verecek.

 

Bu haberin ardından Kürdistan Yurt Severler Birliği (KYB) Politbüro üyesi ve KYB Genel Sekreteri Celal Talabani’nin eşi Hero İbrahim Ahmed, küçük Muhammed’in büyüyene kadar tüm masrafını üstleneceğini duyurdu.

 

Muhammed’in babaannesi ise işkence iddialarını yalanlayarak, “Ben yapmadım. Ona diğer torunlarımla aynı şekilde bakıyorum. Bazen bir iki tokat atmışımdır ama bunu ben yapmadım” dedi.

 

Polis, olayla ilgili çocuğun babasını ve dedesini gözaltına aldı.

   

 

SÜLEYMANİYE - 4 yaşındaki çocuğa işkenceyaptılar
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiltere'de patlama yaralılar var
İngiltere'de patlama yaralılar var
Oomobil kamyona çarptı: 1 ölü, 2 yaralı
Oomobil kamyona çarptı: 1 ölü, 2 yaralı
şanlıurfa urfa