Advert
Advert

Öz Savunma Askerleri Rakka’ya yürüyor

​ Bin kişilik gücüyle Rakka operasyonunun üçüncü aşamasına katılan Erka Xwe Parastin’ın askerleri, Rakkalılara “Özgürlük yakındır” mesajı vererek, adım adım kentte ilerliyor.

 Öz Savunma Askerleri Rakka’ya yürüyor
 Öz Savunma Askerleri Rakka’ya yürüyor Admin
Bu içerik 763 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Rakka’nın özgürleştirilmesine yönelik başlatılan “Fırat’ın Gazabı Operasyonu”nun üçüncü aşamasına Suriye Demokratik Güçleri (QSD) bünyesinde katılan Erka Xwe Parastin (Öz Savunma Askerleri), bin kişilik askeri gücüyle Rakka’ya ilerliyor. Üçüncü aşamanın yürütüldüğü Bir Heba ve Xınız kollarının her birine 500'er kişilik askeri güçle katıldıklarını söyleyen Erka Xwe Parastin’ın komutanlarından Egîd Leheng, en ön cephelerde yer aldıklarını söyledi.

RAKKA’YA: ÖZGÜRLÜK YAKINDIR 

Hamlenin üçüncü aşamasına Rakka kökenli askerlerin katıldığını belirten Leheng, kentleri olan Rakka’yı özgürleştirmek ve korumak için bütün hazırlıklarını yaptıklarını, büyük bir moralle cephelerdeki yerlerini aldıklarını ifade etti. Leheng, “Esaret altında olan halkımızı kurtarmak için buradayız. Her iki kolda da güçlerimiz yer alıyor. Ayrıca buradan Rakka’ya giden yola da güçlerimiz konumlanmış durumda. Yaklaşık bin kişilik bir güçle bu hamleye katıldık. Operasyonlarda en ön cephelerde ilerliyoruz. Rakka halkına buradan çağrımız var. Adım adım kentte geliyoruz. Bu çetelere karşı ayaklanmalarını istiyoruz. Özgürlük yakındır” dedi.

HALKI KORUMAK ESAS GÖREV

Operasyona katılmayı insani bir görev olarak gördüklerini kaydeden Erka Xwe Parastin savaşçılarından Zagros Qamişlo ise, halkın savaşçıları olarak sorumluluk aldıklarını ve bu coğrafyada halkı korumanın esas bir görev olduğunu vurguladı. Buna Rakka halkının da dahil olduğuna işaret eden Qamişlo, “Rakka halkını DAİŞ karanlığından kurtaracağız. Rakka halkına buradan bir kez daha söz veriyoruz. Geliyoruz, bizi bekleyin. Şu an burada hazır olan savaşçılar gönüllü ve isteyerek, bu cephelerde yer alıyor” ifadelerini kullandı.

RAKKALI GENÇLERE ÇAĞRI 

Diyar Loqman Seid adlı savaşçı da, halklarını ve kentlerini DAİŞ zihniyetine terk etmeyeceklerine vurgu yaptı. DAİŞ’ten dolayı yerini yurdunu terk eden insanlara da seslenen Seid, sözlerine şöyle devam etti: “Bu çağrıyı başta gençlere yapıyorum. Buraya gelin ve topraklarınızı DAİŞ’ten kurtarın. Ancak bu şekilde ortak bir yaşam kurarak, birlikte yaşayabiliriz. Savaştan kaçmak için buraya gelmedik. Topraklarımızı savunmak için ter döküyoruz.”

Nazım Daştan - dihaber

Öz Savunma Askerleri Rakka’ya yürüyor
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiltere'de patlama yaralılar var
İngiltere'de patlama yaralılar var
Oomobil kamyona çarptı: 1 ölü, 2 yaralı
Oomobil kamyona çarptı: 1 ölü, 2 yaralı
şanlıurfa urfa