Advert
Advert

Barış sizin çocuklarınız için de lazım

Ankara Katliamı'nda kızı ve kardeşini kaybeden ve kendisi de yaralı kurtulan İzzettin Çevik, mahkeme salonunda barış dersi verdi. Çevik, sanıklara seslenerek, "Urfalıyım, Kürt’üm. Öndekiler, benim hemşerilerim. Suphi, Suruçlu ben de Suruçluyum. Barış niye lazım biliyor musunuz? Sizin çocuklarınız için, sizin için lazımdı” dedi.

Barış sizin çocuklarınız için de lazım
Barış sizin çocuklarınız için de lazım Admin
Bu içerik 759 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

10 Ekim Katliamı davasının 2’inci duruşması 4’üncü gününde devam ediyor. 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden duruşmaya müştekiler ve avukatları ile failler ve avukatları yanı sıra çok sayıda kişi izleyici olarak katıldı. Duruşma öncesi yoğun güvenlik önlemleri arasında sanıklar salona getirildi. Mahkeme heyeti müşteki ve avukat yoklaması ile daha önce kimlik tespiti yapılmayan bir kısım müştekilerin kimlik tespitlerini yaptı.

 

‘SİZE ŞANS VERİLİRSE YİNE BİR YERLERİ PATLATIRSINIZ’

 

Müştekilerin ifadelerine devam edildi. İlk müşteki ifadesi alınan Şükran Elçik, davaya ilişkin adalet talebinde bulunarak şunları söyledi: “Adaletinize sığınarak adil yargılama istiyorum. Bunların A kapısından girerek, B kapısından çıkarılmasını istemiyorum. Ben sadece bu piyonların suçlu olduğunu düşünmüyorum. Tüm sorumlulardan, sadece bu piyonlar değil; şikayetçiyim. Bunların ele başlarını bulun. Suruç Katliamı sonrası bombacının annesi kendini patlatan oğlunun ardından emniyete gitti ve diğer oğlu için ifade verdi ‘ortada yok’ diye. Birkaç ay sonra diğer oğlu da kendini Ankara'da patlattı. Size yine şans verilirse, yine bir yerleri patlatırsınız.”

 

‘BİZDE ASKER VE POLİS VAR AMA ADALET YOK’

 

Ardından söz alan müşteki İzzettin Çevik, ülkede eksik olanın adalet olduğunu ifade ederek, barışın önemine dikkat çekti: “Barış'a değinmek istiyorum. Urfalıyım, Kürt’üm. Asimile edildim bekli ama Kürt’üm. Öndekiler, benim hemşerilerim. Suphi, Suruçlu ben de Suruçluyum. Barış niye lazım biliyor musunuz? Sizin çocuklarınız için, sizin için lazımdı. Bizde asker ve polis var, adalet yok. Eksik olana adalet

Barış sizin çocuklarınız için de lazım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa