Advert
Advert

En çok kitap okuyanlara ödül

ŞANLIURFA'nın Hilvan İlçesi'nde, ilkokullar arasında düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler altına ödüllendirildi.

En çok kitap okuyanlara ödül
En çok kitap okuyanlara ödül Admin
Bu içerik 789 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hilvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, tarafından hazırlanan  'Hilvan Okuyor Değerleriyle Yetişiyor' projesi kapsamında ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde eğitim veren ilkokul 2,3 ve 4. sınıflar arasında kitap okuma yarışması düzenlendi. Yarışmada en çok kitap okuyan ve okuduğunu en iyi şekilde doğru özetleyebilen öğrenciler dereceye girerek çeyrek altınla ödüllendirildi.

Öğrencinin düşünme ve sorgulama yeteneğini geliştirme, düşündüğünü ifade edebilme, milli ve manevi değerlere sahip çıkmasını sağlama amacıyla projenin hazırlandığını ifade eden Hilvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, projenin eğitim ve öğretim döneminin sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Ödül töreninde konuşan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, çocukların kitap okumasını toprakla buluşan tohuma benzeterek, "Tohum, toprakla anlam kazanır, toprak olmadan tohum olmaz. Su olmazsa toprağa düşen hiçbir tohum tanesinin anlamı kalmaz. Nasıl ki; Tabiat, içinde barındırdığı her canlının fiziksel yaşam kaynağı ise okumak da insanın öğrenerek ve yaşayarak düşüncesini geliştirmesinin ana kaynağıdır" dedi.

Proje kapsamında en çok kitap okuyan öğrencileri çeyrek altınla ödüllendiren Hilvan Kaymakamı Eyüp Özdemir, "İnsan okudukça yeni dünyalarla tanışır. Ama okumayan insan, bütün dünyayı kendi çevresinde olup bitenlerden ibaret olduğunu sanır. Bu nedenle ufkunuzun başka dünyalara açılması için daha çok okuyun" tavsiyesinde bulundu.

 

En çok kitap okuyanlara ödül
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiltere'de patlama yaralılar var
İngiltere'de patlama yaralılar var
Oomobil kamyona çarptı: 1 ölü, 2 yaralı
Oomobil kamyona çarptı: 1 ölü, 2 yaralı
şanlıurfa urfa