Advert

Haliliye kupası sahibini buldu

ŞANLIURFA'nın, Haliliye Belediyesi tarafından bu yıl 3'ncüsü düzenlenen 'Haliliye Belediye Başkanlığı Kupası'nı bin 500 metre yarışta Taşçı Pehlivan isimli at kazandı.

Haliliye kupası sahibini buldu
Bu içerik 181 kez okundu.
Advert

Safkan Arap atlarının yarıştığı 3'ncü Geleneksel Haliliye Belediye Başkanlığı Koşusu, Şanlıurfa Hipodromu'nda gerçekleştirildi. Koşuyu izlemeye Başkan Fevzi Demirkol, 20'nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, Bozova Kaymakamı Zekeriya Göker, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ile belediye çalışanları katıldı.

5'nci Koşudaki Haliliye Belediye Başkanlığı Kupası'nı Ferit Yardımcı'nın bindiği 6 numaralı Taşçı Pehlivan kazandı. Hipodromun protokol tribününde gerçekleştirilen ödül töreninde Başkan Fevzi Demirkol, yarışı kazanan atın sahibi adına Salih Doğantürk'e kupasını verdi. 

Başkan Demirkol, Arap atının tanıtımı ve yetiştiriciliğini teşvik etmek amacıyla Haliliye Belediye Başkanlığı Koşusu'nun Arap atı dalında yapıldığını belirterek "Geleneksel hale getirdiğimiz ve üçüncüsünü düzenlediğimiz Haliliye Belediyesi Kupa Koşusu'nun finalinde kupamızı at sahibine taktim ettik. Kültürümüze vermiş olduğumuz önemin bir göstergesi olarak Haliliye Belediye Başkanlığı Koşusu, her sene kendi atımız olan Arap atı dalında yapılacaktır. Üç yıldır bu dalda yapılıyor. Bundan sonrasında da, kendi atımız olan Arap atının tanıtılması, yetiştiriciliğinin teşvik edilmesi açısında bu dalda olacaktır" diye konuştu.

 

Haliliye kupası sahibini buldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul Şehir Üniversitesi Öğrencileri İş Dünyası İle Buluştu
İstanbul Şehir Üniversitesi Öğrencileri İş Dünyası İle Buluştu
Tunceli  de Düşen helikopterin enkazından ilk görüntüler
Tunceli de Düşen helikopterin enkazından ilk görüntüler