Advert
Advert

Şanlıurfa’da aşı kampanyası

-ŞANLIURFA'da, Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıkları Şubesi işbirliğiyle, 0-59 ay arası çocuklara yönelik aşı kampanyası başlattı.

Şanlıurfa’da aşı kampanyası
Şanlıurfa’da aşı kampanyası Admin
Bu içerik 821 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 


 

28 Şubat tarihine kadar sürecek olan aşı kampanyasında görev yapmalarına ilişkin iş ve işlemler kapsamında, Sağlık Hizmetleri MYO müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Koyuncu ile Şanlıurfa Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Muharrem Öncül arasında protokol imzalandı. 

 

Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Koyuncu, düzenlenen aşı kampanyası ile çocuklara gerekli olan aşılar yapılarak hastalıklardan maksimum korunma elde edileceğini belirterek şunları söyledi.

 

"Bu şekilde hastalıkların tedavisine harcanan paraların önüne geçilmesi sağlanacaktır. Yürütülecek olan aşı kampanyasıyla olabildiğince fazla çocuğun korunması amaçlanmaktadır. Bu proje kapsamında Sağlık Hizmetleri MYO'da öğrenim gören öğrencilerimiz, Şanlıurfa merkez ilçeleri olan Eyyübiye, Karaköprü ve Haliliye'de yürütülecek olan aşı kampanyasına destek verecektir. Böylece üniversitede aldıkları teorik eğitimi pekiştirmeye yönelik staj niteliğinde olan pratik eğitimi de öğrencilerimize vermeye çalışıyoruz. Bu pratiklerle öğrencilerimizin el becerileri, insani ilişkileri ve karşılıklı iletişim duyguları güçleniyor."

 

 

Şanlıurfa’da aşı kampanyası
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa