Advert
Advert
Advert

Başkan Konukoğu Üretim Reform Paketi İle İlgili Açıklaması

ÜRETİM REFORM PAKETİ -GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADİL SANİ KONUKOĞLU: -“BÜYÜME İÇİN YATIRIM ŞART. SANAYİCİLERİNMALİYET YÜKÜNÜ AZALTAN BU PAKET, YENİ YATIRIMLARIN ÖNÜNÜN AÇILMASI İÇİN FIRSATTIR” -“SAYIN BAKANIMIZA İŞ DÜNYASININ SESİNE KULAK VERDİĞİ İÇİN TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYOR, PAKETİN BİR AN ÖNCE YASALAŞMASINI VE UYGULAMAYA BAŞLANMASINI BEKLİYORUZ”

Başkan Konukoğu  Üretim Reform Paketi İle İlgili  Açıklaması
Başkan Konukoğu  Üretim Reform Paketi İle İlgili  Açıklaması Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP 


Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, büyüme için yatırımın şart olduğunu belirterek, “Sanayicilerin maliyet yükünü azaltan Üretim Reform Paketi, yeni yatırımların önünün açılması için fırsattır’’ dedi.
Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, üzerinde yaklaşık bir yıldır çalışılan Üretim Reform Paketi’nin Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) daha güçlü ve verimli çalışması, maliyetlerin iyileştirilmesi, üretimin önündeki engellerin kaldırılması ve nitelikli işgücü yetişmesi açısındanönemli düzenlemeler içerdiğini belirtti. 
Paketle “planlı sanayi alanlarında emlak vergisinin, elektrik faturalarında TRT payının, hafta sonu çalışma ruhsatı bedelinin, damga vergisi ve harçların kaldırılması ile yapı denetim bedeli indirimi sağlanmasının” sanayicinin sırtındaki maliyet kamburunu hafifleteceğini vurgulayan Konukoğlu, kamu ihalelerinde yerli üreticilere fiyat avantajı sağlanmasının ise yerli üretimi destekleyeceğinin altını çizdi. 
“OSB yönetimlerinin teknik kolej kurmasının, özel endüstri meslek lisesi ve meslek yüksekokulu açılmasının teşvik edilmesi ve öğrencilere eğitim desteği sağlanmasının” kalifiye eleman sorununun çözümüne merhem olacağınıifade eden Konukoğlu, ayrıca özel endüstri bölgeleri ile üniversitelerde teknoloji transfer ofisi kurmanınönünün açılmasını pozitif bir gelişme olarak değerlendirdi.
Üretim Reform Paketi’nin sivil toplum aktörlerinin görüşleri alınarak katılımcı ve rasyonel şekilde hazırlandığına işaret eden GSO Başkanı Konukoğlu, şunları kaydetti:
“Ülkemizin ekonomik büyümesi için yatırım şart. Yatırım ise üretim demektir, istihdam demektir.Yatırım ortamını iyileştirerek sanayicilerin rekabet gücünü artıracak Üretim Reform Paketi yeni yatırımların önünün açılması için bir fırsattır. İş dünyasının sesine kulak veren başta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü olmak üzere paketin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyor, bir an önce yasalaşmasını ve uygulamaya başlanmasını bekliyoruz.”
Gaziantep OSB’nin Türkiye’nin en büyüğü konumunda bulunduğunu ve bölgede son 3 yılda 120 yeni işletmenin faaliyete geçtiğini, şu anda 90 yatırımın devam ettiğini bildiren Konukoğlu, Gaziantepli sanayiciler olarak ülkemizi hedeflerine taşımak için var güçleriyle çalıştıklarını sözlerine ekledi.

 

Başkan Konukoğu Üretim Reform Paketi İle İlgili Açıklaması
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı