Advert
Advert
Advert

Kavga sonrası her iki aile arasında başlayan husumet barışla bitti

ŞANLIURFA’da, 2 kişinin öldüğü 4 kişinin de yaralandığı kavga sonrası Elmas ve Doğan ailesi arasında başlayan husumet Eyyübiye Belediyesi’nin verdiği barış yemeği ile son buldu.

Kavga sonrası her iki aile arasında başlayan husumet barışla bitti
Kavga sonrası her iki aile arasında başlayan husumet barışla bitti Admin
Advert

 

Şanlıurfa’da yaklaşık 2 hafta önce sokak köpeğini sahiplenmek isterken Elmas ve Doğan çıkan kavgada Ahmet Elmas ile İsmail Doğan’ın hayatını kaybettiği

 

Kavga sonrası her iki aile arasında başlayan husumet barış yemeği ile son buldu.

 

Her iki aile arasında başlayan husumetin kan davasına dönüşmemesi için araya giren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Toplumsal Barışı Sağlama Derneği Başkanı Dr. Feridun Öncel ve İş Adamı Hadi Altun, her iki aileyi barışa ikna etti.

 

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Hacı Bekir Sofrasında barış yemeği düzenledi.

 

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın da katıldığı barış yemeğinde Elmas ve Doğan ailelerinin büyükleri okunan dualar eşliğinde el sıkışarak husumete son verdiler.

 

Barış yemeğinde konuşan Vali Tuna, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde barışın sağlanmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti

 

Toplumsal Barışı Sağlama Derneği Başkanı Dr. Feridun Öncel ise sıkılan bir kurşunun bir kişinin ölümüne bir kişinin ise cezaevine girmesiyle son bulmadığını, atılan bir kurşun bu memleketin geleceğine sıkıldığını söyledi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,husumetin kan davasına dönüşmemesi ve tüm aşiretin bireylerine yayılmaması adına sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu olayın bir an önce sonuçlanması için kanaat önderlerimizle birlikte taraflar arasındaki husumeti 20 gün içerisinde barışla sonuçlandırdık Bu barış ve kardeşliğin bizim iyi bir şekilde tesis etmemiz gerekiyor. Gelecek nesillere husumet değil, güzel işler bırakmamız gerekiyor.”

Kavga sonrası her iki aile arasında başlayan husumet barış
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya’da Direksiyon başında, yarı çıplak halde ölü bulundu
Konya’da Direksiyon başında, yarı çıplak halde ölü bulundu
İnşaat alanında iki işçi toprak altında kalan işçiler yaralandı
İnşaat alanında iki işçi toprak altında kalan işçiler yaralandı