Advert
Advert

Başsavcı Mustafa Alper'in ölümüne FBI usulü soruşturma

Denizli’de, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli’nin ölümüne neden olan kazaya yönelik adli soruşturma tüm detayına kadar derinleştirilerek yürütülüyor. Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer tarafından yürütülen soruşturmada, trafik polisleri ve olay yeri inceleme ekipleriyle kazaya karışan kamyona neredeyse tıpa tıp benzeyen bir kamyonla, suikast olasılıklarını da değerlendirilerek, FBI modeli bir canlandırma yaptı. Canlandırma sırasında her türlü ihtimal değerlendirildi

Başsavcı Mustafa Alper'in ölümüne FBI usulü soruşturma
Başsavcı Mustafa Alper'in ölümüne FBI usulü soruşturma Admin
Bu içerik 758 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçen 10 Mayıs’ta meydana gelen Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile şoförü Muzaffer Akşehirli’nin yaşamını yitirdiği kazayla ilgili soruşturma sürüyor. Alper’in en yakın mesai arkadaşlarından Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer tarafından titizlikle, en ince ayrıntısına kadar akıllarda tek bir soru işareti kalmayıncaya kadar çalışma yürütülüyor. Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’ndeki uzman ekipler ve olay yeri inceleme ekipleriyle birlikte çalışan  

Özüer, ayrıca olay yerinde FBI usulü canlandırma da yaptı.

BAŞSAVCI VEKİLİ ÖZÜE CANLANDIRMALI BİR OLAY YERİ KEŞFİ YAPTI

Başsavcı Vekili Özüer, geçen pazar günü, uzman trafik ekipleri ve olay yeri inceleme polislerinin de görev aldığı canlandırmalı bir olay yeri keşfi yaptı. Başsavcı Alper ve şoförü Akşehirli’nin yaşamını yitirdiği trafik kazasına karışan kamyonun molozları aldığı noktadan, döküm noktasına kadar her anın canlandırıldığı tatbikattın tüm ayrıntılar kameralar tarafından kaydedildi. Canlandırma sırasında 98 model damperli bir kamyona, kazayı yapan kamyonun yükünü aldığı bölgeden 15 tonluk bir yükleme yapıldı.

TÜM DETAYLAR KAYIT ALTINA ALINDI

Şoförün görüş açısını gösterecek şekilde kameranın da yerleştirildiği kamyonun güzergah boyunca yapacağı hızı, manevra kabiliyeti, kazanın yaşandığı kavşağa girişi ve görüş açısı dahil tüm detaylar kayıt altına alındı. Kamyonun tahmini hızıyla kavşağa girdiğinde durma süresi ve firen izi, kavşak giriş ve çıkış noktası arasındaki zamanlama kaydedildi. Kazanın yaşanmaması durumunda kamyonun döküm noktasına varış süresi de kayıt altına alındı.

 Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in ölümü hakkında yeni gelişme!
BAŞSAVCI VEKİLİ KAMYONUN ŞOFÖR MAHALLİNE BİNDİ

Başsavcı Vekili Özüer de canlandırma sırasında, kamyonun şoför mahalline bindi, şoförün görüş açısı ve kamyonun güzergah boyunca tüm süreçleriyle ilgili daha net bilgi aldı. Kamyona yerleştirilen kameranın yanı sıra kazanın meydana geldiği kontrolsüz kavşaktaki tüm senaryolar birebir polis ekipleri tarafından kamera görüntüleri ve fotoğraflarla belgelendi. Canlandırma sırasında kayıtlara geçen tüm görüntüler ve bilgiler kriminal incelemeden de geçirilecek.

KAMERE KAYITLARI DA TEK TEK DETAYLI ŞEKİLDE  

İNCELENİYOR

Ayrıca, kamyon ve makam otomobili de motor, elektronik ve mekanik aksamı kriminal bir incelemeden geçiriliyor. Soruşturma kapsamında Başsavcı Alper’in hayatını kaybetmeden önce son iki hafta ve daha öncesi gittiği yerlerdeki bütün kamera kayıtları da toplanıyor, kamere kayıtları da tek tek detaylı şekilde inceleniyor.

Soruşturma kapsamında ehliyetini alkolden el konulan kamyon şoförü Uğur Tufan ile kamyon sahibi Zeki Akyol tutuklanmıştı. 

Başsavcı Mustafa Alper'in ölümüne FBI usulü soruşturma
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa