Advert
Advert

Kılıçdaroğlu: AKP iktidarı bu ülkede adaleti silmiş, hukuku yok etmiştir

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesi çalışanlarına yönelik tutuklama kararlarına ilişkin, "Gazetecilik mesleğini onuruyla yapmak AKP iktidarında en büyük suç sayılıyor. FETTÖ'yle mücadele eden gazetecileri hapse atıyorlar. AKP, eski ortağı FETÖ ile değil, muhaliflerle mücadele ediyor" dedi. Açlık grevinde olan Gülmen ve Özakça hakkında da Twitter'dan açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Gücü olan hapishaneden kurtulurken, gücü olmayan ölüme mahkum ediliyor" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu: AKP iktidarı bu ülkede adaleti silmiş, hukuku yok etmiştir
Kılıçdaroğlu: AKP iktidarı bu ülkede adaleti silmiş, hukuku yok etmiştir Admin
Bu içerik 667 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kılıçdaroğlu: AKP iktidarı bu ülkede adaleti silmiş, hukuku yok etmiştir!

PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, resmi Twitter hesabından gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

 

 Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: İşgal ettiği adaları Çipras'a soramıyor, çünkü fırça yiyecek, ezikler!

Cumhuriyet gazetesi ve internet sitesine yönelik tutuklamalara tepki gösteren Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twıtter adresinden yaptığı açıklamada, "Mahkemeler yasalara göre değil, kişilere göre karar alıyor. Toplumsal ayrışma günden güne büyüyor. Gazetecilik mesleğini onuruyla yapmak AKP iktidarında 

 

en büyük suç sayılıyor. Yalan ve adaletsizlik üzerine kurulu bu düzen elbet yıkılacak. Hayatları boyunca FETÖ'yle mücadele eden gazetecileri hapse atıyorlar. AKP, eski ortağı FETÖ ile değil, muhaliflerle mücadele ediyor. Mahkemeler yasalara göre değil, kişilere göre karar alıyor. Toplumsal ayrışma günden güne büyüyor" ifadelerini kullandı.

 

"HİÇ Mİ VİCDANINIZA DOKUNMUYOR?"

 

Kılıçdaroğlu, açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için ise "İki genç eğitimcinin açlık grevi hiç mi vicdanınıza dokunmuyor? Hukuksuzca insan hayatını karartanlar gün gelecek bunun hesabını verecekler. Gücü olan hapishaneden kurtulurken, gücü olmayan ölüme mahkum ediliyor. AKP iktidarı bu ülkede adaleti silmiş, hukuku yok etmiştir" dedi.

 

Kılıçdaroğlu: AKP iktidarı bu ülkede adaleti silmiş hukuku yok etmiştir
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa