Advert
Advert

Şanlıurfa ilçesi karaköprü Sivrisineklerden yatamıyor

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde sıcak havaların gelmesiyle gün yüzüne çıkan sivrisineklerden dolayı uyuyamadıklarını söyleyen vatandaşlar belediyeden ilaçlama yapmalarını istediler.

Şanlıurfa ilçesi karaköprü Sivrisineklerden yatamıyor
Şanlıurfa ilçesi karaköprü Sivrisineklerden yatamıyor Admin
Bu içerik 976 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ŞANLIURFA KARAKÖPRÜ SİVRİSİNEKLERİN İSTİLASI ALTINDA

 

 

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde sıcakların kendisini iyice göstermesiyle birlikte haşereleri de beraberinde getirdi. Sivrisinek nedeniyle gece pencerelerini açamadıklarını ve parklarda oturamadıklarını söyleyen vatandaşlar, belediyeden ilaçlama yapmasını istediler.

 

 

 

Sivrisineklerin sokmasıyla vücutta tahriş meydana geldiğini söyleyen Nurettin Dal, "İlçemizde sıcaklıklar baş gösterdi. Bundan dolayı geceleri yatarken pencereleri açmak zorunda kalıyoruz. Pencereleri açtığımızda da sivrisineklerin içeri girmesiyle vücudumuzda aşırı derecede tahriş meydana geliyor, özellikle çocukların vücudunda daha çok tahriş oluyor. Belediyemizden derhal ilaçla yapmalarını istiyoruz." dedi.

 

 

 

Havaların ısınması ve belediyenin ilaçlama yapmaması nedeniyle sivrisineklerin arttığını ifade eden ilçe esnafından Hakan Savaçak , "Sıcaklıkların artmasından dolayı sivrisinekler her gün çoğalıyor. Bu sinekler, muhtemelen diğer mahallelerde bulunan tarlalardan ve derelerden şehir merkezine geliyor. Bu da ciddi anlamda halkı rahatsız ediyor. Benim evimin karşısında park olduğu için geceleri pencerelerimizi açamıyoruz. Hastalıklar baş göstermeden yetkililerin bir an önce çalışma başlatması gerekiyor." şeklinde konuştu.

 

"SİVRİSİNEKLERDEN DOLAYI YEMEK YİYEMİYORUZ"

 

Sivrisinekler nedeniyle rahat ders çalışamadığını belirten öğrenci Sinan Filiz"Olağanüstü sıcaklıklar baş göstermeye başladı. Sadece ilçemizde değil bütün bölgede aşırı derecede sıcaklıklar artı. Sıcaklıkların artmasıyla beraber sivrisinekler çoğalmaya başladı. Akşam ders çalıştığımda sıcak olduğundan dolayı pencereleri açmak zorunda kalıyorum. Pencereleri açtığımda ise sivrisineklerden dolayı ders çalışamıyorum, hatta sivrisineklerden dolayı yemek dahi yiyemiyoruz. Yetkililerin bir an önce bir çözüm bulmasını istiyoruz." diye konuştu.

Şanlıurfa ilçesi karaköprü Sivrisineklerin mekanı oldu
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAKUCAK Regaib Kandili Mesajı yayımladı
KARAKUCAK Regaib Kandili Mesajı yayımladı
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
şanlıurfa urfa