Advert
Advert

Uğur Dündar'dan Sözcü operasyonu için ilk yorum

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 isim hakkında FETÖ adına suç işlemek suçlamasıyla operasyon başlatılmasından sonra duayen gazeteci Uğur Dündar'dan gündem yaratacak bir açıklama geldi. Dündar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Sözcü gazetesinde gözaltılar olduğunu ve doğrudan gazeteye gideceğini ifade etti. Operasyona ilişkin olarak canlı yayında da açıklamalarda bulunan Dündar, 'Gözdağı olduğunu düşünüyorum. Umarım bu yanlıştan dönülür diyorum' dedi.

Uğur Dündar'dan Sözcü operasyonu için ilk yorum
Uğur Dündar'dan Sözcü operasyonu için ilk yorum Admin
Bu içerik 587 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Bayram sabahı Sözcü'de gözaltılar varmış! Doğruca gazetem Sözcü'ye gidiyorum. Eğer Sözcü de FETÖ'cü ise, Türkiye'de herkes FETÖ'cüdür!.." dedi.

 

 Son dakika! Sözcü'ye FETÖ operasyonu düzenlendi

 Takip et

 Uğur Dündar @ugurdundarsozcu

Bayram sabahı Sözcü'de gözaltılar varmış! Doğruca gazetem Sözcü'ye gidiyorum. Eğer Sözcü de FETÖ'cü ise, Türkiye'de herkes FETÖ'cüdür!..

10:16 - 19 May 2017

  1.862 1.862Retweet   3.977 3.977 beğeni

Twitter Reklam bilgileri & Gizlilik

UĞUR DÜNDAR: SÖZCÜ'YÜ SUSTURMA GİRİŞİMİ

 

19 Mayıs Bayramı'na 

 

denk gelen Sözcü'ye algı operasyonuna ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulunan Uğur Dündar, "Bizim kalbimiz Cumhuriyet için bayrak için vatan için çarpar, FETÖ'cülükle ilgimiz olamaz. Gözdağı olduğunu düşünüyorum. Umarım bu yanlıştan dönülür diyorum" dedi.

 

Çoluğum çocuğumla uğuraşıldığı malumunuzdur. FETÖ’nün zulmüne uğramış bir yazar olarak ben bu gözaltına alma operasyonuna anlam veremiyorum. Olsa olsa Sözcü’yü susturma girişimidir. Zamanlaması da manidar geliyor. Bugün herkes bayramı kutlayacak. Gündemi de biraz değiştirecek. Hakla hukukla bağdaşmayan tamamiyle gözdağı vermek amacıyla Sözcü’yü susturmak amacı ile atılmış bir adımdır. Dilerim diyeceğim ama umarım bu yanlıştan dönülür.

 

FETÖ SANIKLARI DA CUMHURBAŞKANI’NIN YERİNİ ZATEN BİLDİKLERİNİ İTİRAF ETTİLER

 

Bu suçlamalara tek neden Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu hainlerin darbe girişimi yaptığı sırada Gökmen bir habercilik refleksi ile Cumhurbaşkanı’nın nerede tatili yaptığı daha önceden haberleştirmiş ve Sözcü gazetesi internet sayfasının bu haberi değerlendimesidir. Oysaki FETÖ’cü sanıklar Sayın Cumhurbaşkanı’na suikast yapmak için yönlendirildikleri öne sürülen o sanıkların verdikleri beyanlarda bu haberi Sözcü’den almadıklarını başka kaynaklardan aldıklarına dair itirafları da mevcuttur.

 

CUMHURBAŞKANI’NIN NEREDE TATİL YAPTIĞI HER ZAMAN HABER KONUSU OLUR

 

Cumhurbaşkanı’nın nerede tatil yaptığı da geçmiş yıllarda da hep gazetecilerin haber konusu olmuştur. Cumhurbaşkanları Başbakanlar tatilleri sürecince de hep takip edilmişlerdir. Sözcü muhabiri Gökmen Ulu’nun aslında gazetecilik başarısı olan haberi, çabası ne yazık ki karşımıza bir suç istinadı olarak çıkıyor. Umarım, yargı bu yanlıştan hemen döner.

 

AVUKATLARDAN AÇIKLAMA

 

Sözcü Gazetesi avukatı Celal Ülgen yaptığı açıklamada, soruşturmaya ilişkin 6 kez savcının değiştiğini ifade ederek, 

 

"Hiçbir savcı suç unsuru görmediği için buna cesaret edemedi. Ama en sonunda Batman’dan gelmiş olan bir savcı arkadaş, eski Batman Savcısı, arama ve el koyma kararı veriyor” diye konuştu.

 

Hürriyet'in haberine göre ise, Sözcü gazetesinin avukatları, kendilerine iletilen bir gözaltı kararı olmadığını söyledi ve "Sadece Gökmen Ulu'nun evinde polis arama yaptı" dedi.

 

#SözcüSusarsaTürkiyeSusar – Susmayacağız

 

Türkiye'nin kurtuluş mücadelesine başladığı 19 Mayıs günü Türkiye'nin vicdan sesi olan Sözcü'ye yöneltilen algı operasyonu yurdun büyük bölümünde infial yarattı. Sözcü'nün telefonları kilitlendi. Büyük şehirlerden köylere kadar binlerce noktadan destek telefonları, mailleri yağıyor. Kimse merak etmesin Sözcü susmayacak. Bu ülkenin insanlarının vicdan sesi olmaya devam edecek. Çünkü #SözcüSusarsaTürkiyeSusar 

Uğur Dündar'dan Sözcü operasyonu için ilk yorum
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 150 dükkanın bulunduğu çarşıda yangın
150 dükkanın bulunduğu çarşıda yangın
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
şanlıurfa urfa