Advert
Advert

İkinci Erdoğan dönemi başlıyor

AK Parti Olağanüstü Kongresi: İkinci Erdoğan dönemi başlıyor

İkinci Erdoğan dönemi başlıyor
İkinci Erdoğan dönemi başlıyor Admin
Bu içerik 574 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi, bugün yapılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden genel başkan olacak. Parti yönetimi de yenilenecek. Kongreye 100 bin kişinin katılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkan olacağı AK Parti 3. Olağanüstü Kongre Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılıyor. Kongrede AK Parti yönetimi de yenilenecek, 50 üyeli Merkez Karar ve Yönetim Kurulu da seçilecek. 3. Olağanüstü Büyük Kongre'de Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden genel başkan olacak.

 

AK Parti Olağanüstü Kongresi: İkinci Erdoğan dönemi başlıyor

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Arena'ya birlikte gelecekler. Önce dışarıda bekleyen kalabalığa hitap edecekler, ardından salona giriş yapacaklar. Cumhurbaşkanı ve Başbakanı 7 bölgeyi temsilen 7'şer kız ve erkek çocuk yöresel kıyafetleriyle karşılayacak, daha sonra iki isim salonda davetlileri birlikte selamlayacak.

 

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

 

AK Parti'nin 3. Olağanüstü Kongresi için Ankara'da yoğun güvenlik önlemleri alındı. Kongrenin yapılacağı Ankara Arena Spor Salonu'nun

 

çevresindeki tüm yollar trafiğe kapatıldı. Salonun içinde ve dışında sıkı güvenlik önlemleri alındı. İzleyiciler 6-7 ayrı noktada aranarak salona alındı.

 

KONGRENİN ANA TEMASI

 

Kongre salonunda Başkanlık Divanı kürsüsünün üzerindeki ekrana kongrenin ana teması ‘Yeni Atılım Dönemi. Demokrasi, Değişim, Reform' yazısına yer verildi.

 

SALONDAN İLK İZLENİMLER

 

​Kürsünün iki tarafına Atatürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ın resimleri ile Türk ve AK Parti bayrakları asıldı. ​Tribünlerdeki büyük pankartlarda ise 'Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek' ve 'Yürüyeceksin…. Gençler Yürüyecek Arkandan' ifadelerinin yer aldığı görüldü.

 

 

 

PANKARTLAR DİKKAT ÇEKİYOR

 

Salonun duvarında 'Millet, Bayrak, Vatan, Devlet', 'Sağlam İrade, Güçlü Türkiye', 'Millete Efendilik İçin Değil, Millete Hizmet İçin Varız', 'Değişimin Lideri Milletin Partisi', 'Hep Birlikte Yeni Hedeflere', 'Kutlu Dava Güçlü Türkiye' pankartları dikkat çekti.

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN SLOGANLARI

 

​Sabahın erken saatlerinde partililer kongre salonundaki yerlerini alırken sık sık 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganları atıldı. Salona giremeyen partililerin kongreyi izlemesi için de salon dışına dev ekranlar kuruldu.

 

 AK Parti'den olağanüstü kongre öncesinde flaş Binali Yıldırım kararı

ANKARA ARENA'DA SON HAZIRLIKLAR TAMAM!

 

Ankara Arena'daki kongre için son hazırlıklar da tamamlandı. Kongrede bin 470 delege oy kullanacak. Partililer 81 ilden bin 565 otobüsle gelecek.

 

Parti kurucuları, eski milletvekilleri, başbakan ve bakanlarla birlikte 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de davet edildi. Ancak Gül'ün kongreye katılmayacağı, mesaj göndereceği öğrenildi.

 

Kongre tanıtımında 'yeni atılım dönemi, demokrasi, değişim, reform' ifadeleri kullanıldı. Konuşmalarda da bu mesajların öne çıkması bekleniyor.

 

PARTİ TÜZÜĞÜ DEĞİŞTİRİLECEK

 

Partinin en yetkili karar organı Merkez Karar Yönetim Kurulu, 

 

Yenilenecek. Parti tüzüğü de değiştirilecek.

 

ABDULLAH GÜL ÖZEL DAVETLİ ANCAK KATILAMAYACAK

 

AK Parti'nin olağanüstü kongresine özel olarak davet edilen Abdullah Gül'ün, kongreye katılmayacağı öğrenildi.

 

GELENEĞİ BOZMADI

 

Cumhurbaşkanlığı görevini bıraktıktan sonra siyasi programlara katılmama kararı alan 11. Cumhurbaşkanı Gül, bu geleneği AK Parti Kongresi için de bozmadı.

İkinci Erdoğan dönemi başlıyor
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAKUCAK Regaib Kandili Mesajı yayımladı
KARAKUCAK Regaib Kandili Mesajı yayımladı
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
şanlıurfa urfa