Advert
Advert
Advert

25 yıl engelli olarak yaşadı bir esneme hareketiyle hayatı değişti!

Diyarbakır Çermik'te yaşayan Fuat Akdağ (52), 25 yıl önce karıştığı silahlı kavgada yaralanarak yürüme yetisini kaybetti. 25 yıl boyunca engelli gibi yaşayan Akdağ, zaman zaman tedavi görse de yürüyemedi. Hayata küsen ve kendini eve kapatan Akdağ, 10 ay önce bir kez daha şansını deneyerek ilçedeki bir fizik tedavi merkezine gitti. Burada fizyoterapistin gösterdiği bir esneme hareketiyle bunca yıl sonra yeniden yürümeye başlayan Akdağ’ın hayatı değişti.

25 yıl engelli olarak yaşadı bir esneme hareketiyle hayatı değişti!
25 yıl engelli olarak yaşadı bir esneme hareketiyle hayatı değişti! Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

25 yıl engelli olarak yaşadı bir esneme hareketiyle hayatı

Daha önce gittiği sağlık kuruluşlarında kendisini başlarından savdıklarını söyleyen Akdağ, “Buraya ise ilk geldiğimde hocam benim bir değerlendirmemi yaptı. Bir taş getirdi bana. Bunun üzerinde 'bir esneme yap’ dedi. Daha önce hiç tedavi görmedim. O taş hareketiyle bende bir değişiklik olduğunu hissedince ertesi sabah yine geldim. 10 aydır tedavim devam ediyor ve çok güzel gidiyor. Bu benim için inanılmaz. Önceleri tuvalete 

 

gidemiyordum, yerimden kalkamıyordum ama şimdi her türlü ihtiyacımı görebiliyorum. Benim için bir mucize yani. 25 yıl boşu boşuna sakat kalmışım. Düzelebilecek imkanım varmış. Allah kimseyi yerde koymasın” dedi.

 

DENGE VE KOORDİNASYON BOZUKLUĞU DA VARDI

 

Fizyoterapist Gökhan Kartal ise Akdağ’ın 10 ay önce kurumlarına geldiğinde yürüyemediğini dile getirerek şunları kaydetti: “Bunun yanında denge ve koordinasyon bozukluğu da vardı. Yaptığımız fizik tedavi ve rehabilitasyon sonucunda hem kuvvetlendi hem de daha düzgün bir şekilde yürüyor. Denge ve koordinasyonu şimdi daha düzgün. Artık daha güzel bir şekilde yürüyor, günlük yaşam aktivitelerini daha rahat yapıyor. 25 yıl boyunca fizik tedavi görmemiş. Biz burada Fuat Bey'e özel fizik tedavi yöntemlerini uyguladığımız için Fuat Bey gibi çoğu hastamız burada iyileşti. Daha da iyileşmeye devam ediyor.”

25 yıl engelli olarak yaşadı bir esneme hareketiyle hayatı değişti!
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit