Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa’da ’Üreten Gençlik’ projesinin ilk konferansı verildi

Şanlıurfa’da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Üreten Gençlik Meşalesi’ projesi kapsamında Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilere yönelik sağlık, spor, sosyal medya, teknoloji ve maneviyat konularında bilgilendirme yapıldı.Şanlıurfa’da ’Üreten Gençlik’ projesinin ilk konferansı verildi

Şanlıurfa’da ’Üreten Gençlik’ projesinin ilk konferansı verildi
Şanlıurfa’da ’Üreten Gençlik’ projesinin ilk konferansı verildi Admin
Advert

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Üreten Gençlik Projesi’ Şanlıurfalı gençlerle buluştu. Gençlerin farklı alanlarda bilgi edinmelerinin yanı sıra kendi düşünce, proje ve hayallerini ifade edebilmesi için hayata geçirilen projeyle belirli temalar ışığında katılımcılar, şehir merkezi ve Hilvan ilçesindeki okulları ziyaret ederek eğitim verecekler.

 

22-24 Mayıs tarihleri arasında sürecek etkinliklerde Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinden Dr. Sezai Çelik, Selim Cerrah, Gökhan Yücel, Erem Şentürk, Said Ercan Mehmet Güneş, Ersin Düzen ve Dr. Ala Elcircevi gibi uzman isimler tecrübe ve bilgilerini gençlerle paylaşıyor.

 

Gençlerin yenilikçi fikirler geliştirmelerini, üretmelerini sağlamak ve hayal güçlerini geliştirmelerine yönelik interaktif atölye çalışmalarının da yapılacağı etkinliklerde Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yetkili isimler de yol gösterici olarak yer alıyor.

 

Şanlıurfa ve çevresindeki Fen, Anadolu, İmam Hatip, Endüstri Meslek, Sağlık Meslek, Güzel Sanatlar ve Spor Liselerini ziyaret ederek belirlenen temalar çerçevesinde verilecek eğitimlerde ayrıca salon programları da düzenleniyor.

 

İlk olarak Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, Gençlik ve Spor Bakan Danışmanı Selim Cerrah öğrencilerle bir araya geldi. Cerrah, öğrencilere bakanlık tarafından tasarlanan ’Üreten Gençlik Meşalesi’ projesi kapsamında bilgilendirmede bulundu. Sağlık, spor, sosyal medya, teknoloji ve maneviyat konularının ele alındığı konferans sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler de verildi.

Şanlıurfa’da ’Üreten Gençlik’ projesinin ilk konferansı verildi
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adana'da uyuşturucu operasyonu 13 gözaltı
Adana'da uyuşturucu operasyonu 13 gözaltı
İstanbul Büyükçekmece'de çifte cinayet
İstanbul Büyükçekmece'de çifte cinayet