Advert
Advert

AK Parti’de Fethullahçı olarak sadece Hakan Şükür mü vardı?

Murat Yetkin, AK Parti'deki FETÖ'cülere dokunulmadığını iddia eden bir yazı kaleme aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, Fethullahçı olduğunu kendisinin de söylediği damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliyesi anımsatan Yetkin, "Yargı, polis ve eğitimi neredeyse tamamen Fethullahçıların taşeronluğuna veren AK Parti hükümetleriydi. AK Parti’de sadece Hakan Şükür mü vardı Fethullahçı olarak?" diye sordu.

AK Parti’de Fethullahçı olarak sadece Hakan Şükür mü vardı?
AK Parti’de Fethullahçı olarak sadece Hakan Şükür mü vardı? Admin
Bu içerik 849 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

"Konunun yeniden alevlenmesinin birkaç nedeni var. Bunların başında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, Fethullahçı olduğunu kendisinin de söylediği damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliyesi geliyor" diyen Hürriyet gazetesi yazar Yetkin, şu ifadeleri kullandı:

 

 Abdullah Gül ve Erdoğan arasındaki ipler böyle koptu

'ZEKERİYA ÖZ'E ZIRHLI BAŞBAKANLIK ARACINI TAHSİS EDEN ERDOĞAN'DI'

 

Yargı, polis ve eğitimi neredeyse tamamen Fethullahçıların taşeronluğuna veren AK Parti hükümetleriydi. Şimdi 'Fethullahçı 

 

Terör Örgütü- FETÖ yöneticiliği' suçlamasıyla hakkında arama emri olan, yıllar içinde elde ettiği bütün devlet bilgilerini şimdi muhtemelen Almanya, İsveç, İngiltere ya da her neredeyse orada isteyenin hizmetine sunma konumunda olan Zekeriya Öz'e zırhlı başbakanlık aracını tahsis eden, lütfen kusura bakmasın ama dönemin başbakanı (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan idi.

 

'GÖZLER ERDOĞAN'A ÇÜNKÜ…'

 

Bakın dün işten atılmalarını protesto için sürdürdükleri açlık grevlerinin 72'inci gününde içeri atılan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın durumuna 'Açlık grevi dinimizce uygun değildir' yorumunu yapan TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Said Yüce'ye Özakça gözaltına alınmadan önce ne karşılık vermiş: "Adaletsizlik dine uygun mu?"

 

Gözler Erdoğan'da çünkü Anayasa'ya göre 'bağımsız ve tarafsız' yargımızın savcı ve hâkimleri, solcu öğretmen sendikalarına varana dek her köşedeki Fethullahçıları bulabiliyorlar, ama nasıl oluyorsa, bu kadar zaman süren ortak mesaiye, bütün o atamalara, ‘hocaefendinin elini öptüm, selamını getirdim' müjdelerine filan karşın AK Parti'nin yakınından dahi geçemiyorlar.

 

Sadece Hakan Şükür mü vardı Türkiye'nin yarısının oyunu alan partide Fethullahçı olarak yani?

kaynak:hurriyet.com.tr

AK Parti’de Fethullahçı olarak sadece Hakan Şükür mü vardı?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa