Advert
Advert
Advert

BÜYÜKŞEHİR, RAMAZAN'A HAZIR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayı öncesi etkinlik takvimini belirledi. Ramazan'ın maneviyatına uygun programlar düzenleyecek olan Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinin yanı sıra etkinliğini diğer 13 ilçeye de yaydı.

BÜYÜKŞEHİR, RAMAZAN'A HAZIR
BÜYÜKŞEHİR, RAMAZAN'A HAZIR Admin
Advert

Ramazan Ayının her anlamda maneviyatını hissettirdiği Şanlıurfa'da, Büyükşehir Belediyesi 29 günlük Ramazan etkinlik takvimini belirledi. İlahi dinletilerin ağırlıkta olduğu programlarda iftar buluşmaları, ikram ve mevlid yayını da takvim içerisinde yer alıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayı'nın ilk iki programını Siverek İlçesinde gerçekleştirecek. İlk iftar buluşmasının yaşanacağı Ağaçhan Parkında İlahi Dinletisi Eşliğinde vatandaşları buluşturacak. İftar buluşması ve ardından ilahi dinletileri ile Ramazan ayına özel etkinliklerine devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi, benzer programlarını 13 ilçede de gerçekleştirecek.

 

Ramazan ayına özel olarak toplu taşımada da düzenlemeye giden Büyükşehir Belediyesi bu çerçevede tüm hatlarda saat 24:00'a kadar taşımacılık sürecek. Gece sahur hareketliliğini de göz önünde bulunduran Büyükşehir Belediyesi, 33, 43, 73 ve 90 nolu hatlarda 00.00'dan sabah mesaisine kadar saat başı seferler düzenleyecek. 63 hattında ise 00.00'dan sabah mesaisine kadar yarım saatte bir seferleri devam edecek. 

 

Ramazan ayında mezarlıkları ziyaret edecek vatandaşlar için de planlama yapan Büyükşehir, mezarlık temizleme ve düzenleme çalışmalarını tamamladı.

 

Ramazan'ın Peygamberler şehri  Şanlıurfa'da yaşandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi:  Büyükşehir Belediyesi olarak 13 ilçemizde Ramazan ayına özel olarak çok yoğun bir program hazırladık. Etkinliklerimizin tamamı halka açık olacak. Ramazan paylaşımdır, kaynaşmadır. Bir arada bulunabilmektir. Feyizlenmektir. Dolu dolu bir ramazan yaşayacağız. Ramazan Şanlıurfa'da yaşanır diyorum" diyerek vatandaşın Ramazanı Şerifini kutladı.

BÜYÜKŞEHİR RAMAZAN'A HAZIR
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya’da Direksiyon başında, yarı çıplak halde ölü bulundu
Konya’da Direksiyon başında, yarı çıplak halde ölü bulundu
İnşaat alanında iki işçi toprak altında kalan işçiler yaralandı
İnşaat alanında iki işçi toprak altında kalan işçiler yaralandı