Advert
Advert

Başkan Samancı'dan İstanbul’un Fethi Mesajı

Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Samancı'dan İstanbul’un Fethi Mesajı
Başkan Samancı'dan İstanbul’un Fethi Mesajı Admin
Bu içerik 837 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-AĞRI 


Ağrı İli Damızlık Koyun  Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı,  29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Samancı ,  29 Mayıs 1453, İstanbul’un fethinin yıl dönümüdür. İstanbul’un atalarımız tarafından fethedilmesi, dünya tarihinin en önemli olaylarından biridir” ifadesinde bulunarak mesajını şu şekilde sürdürdü:
“Bu fetih, sadece güzel İstanbul’un, bir milletin elinden çıkması, diğer bir milletin hakimiyeti altına girmesi olayından ibaret değildir. Bu fetihle bir uzun çağ kapanmış, yeni bir tarih çağı açılmıştır.
Bu fetih, Allah elçisinin;
“ İstanbul elbette fethedilecektir. O’nu fetheden kumandan, ne güzel kumandan ve o asker, ne güzel askerdir “ hadisi şerifindeki mucizevi gerçeğin hakikât alemine çıkışıdır.
Bu fetihteki derin mana, hakkın batıla, tevhidin şirke, adaletin zulme üstün gelmesidir. Zulüm ve taassubun yıkılması, vicdanlara vurulan zincirlerin kırılması, insan hak ve hürriyetlerinin güvenlik altına alınmasıdır.
Benzersiz bir coğrafi konuma, görkemli bir tarihî geçmişe ve büyük bir ekonomik potansiyele sahip olan İstanbul’da fetih ruhuyla milletçe bir ve beraber oldukça, birbirimize saygı, sevgi ve hoşgörü anlayışı ile yaklaştıkça ülkemiz daha da güçlenecek ve dünyaya yön verecek medeniyet, yine bu topraklardan yayılacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle feth-i mübînin 564. yıl dönümünü tebrik ediyor, Fatih Sultan Mehmet’i, onun kutlu askerlerini, kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

Başkan Samancı'dan İstanbul’un Fethi Mesajı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa