Advert
Advert

İşte AK Parti'nin yeni 'A Takımı beli oldu

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, partisinin yeni Karar ve Yönetim Kurulu'nu (MYK) açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkanvekili oldu.

İşte AK Parti'nin yeni 'A Takımı beli oldu
İşte AK Parti'nin yeni 'A Takımı beli oldu Admin
Bu içerik 522 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. MKYK toplantısı devam ederken, AK Parti'nin yeni MYK'sını partinin yeni sözcüsü Mahir Ünal açıkladı.

 

Binali Yıldırım AK Parti Genel Başkanvekili, Hayati Yazıcı Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Mustafa Ataş Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Ahmet Sorgun Seçim işlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Mahir Ünal Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Mehmet Mehdi Eker Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Öznur Çalık Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Erol Kaya Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Cevdet Yılmaz Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Ravza Kavakçı İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Vedat Demiröz Mali ve İdari İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Çiğdem Karaaslan Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Hamza Dağ Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Abdülhamit Gül Genel Sekreter ve Mahir Ünal Parti Sözcüsü oldu.

 

 

"TÜRKİYE'DE SİYASET ASLA ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK"

 

Mahir Ünal, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bakanlıklardan 6 aylık bir yol haritası belirlemelerini istediği yönündeki haberler sorulan Ünal, "Sadece teşkilatlarla ilgili değil, Sayın Cumhurbaşkanı'mızın da Başbakan'ımızın da daha önce ifade ettiği gibi hem yerel yönetimlerle ilgili hem teşkilatlarımızla ilgili hem de hükümetle ilgili hem performans hem başarı oranlarının değerlendirilmesi çok önemli. Çünkü 2019 daha Cumhurbaşkanı'mızın ifade ettiği gibi artık yüzde 40'la yüzde 45'le seçim kazanılacak bir sistem değil. Yüzde 50+1'i gerektiren yeni bir sistemle karşı karşıyayız. Zaten Türkiye'deki en büyük ve güzel değişim cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte artık Türkiye'de siyaset asla eskisi gibi olmayacak. Bütün siyasi partiler özellikle muhalefet siyaset yapmak zorunda kalacak" diye konuştu.

 

GRUP TOPLANTISINDA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KONUŞACAK

 

Kabinede bir değişik olup olmayacağı da sorulan AK Parti Sözcüsü Ünal, "Yarın grup toplantımızı Sayın Cumhurbaşkanı'mız gerçekleştirecek. Kabineyle ilgili bu Sayın Başbakan'ımızın ve Sayın Cumhurbaşkanı'mız kendi istişareleri ve Sayın Cumhurbaşkanı'mızın ifadesiyle Sayın Başbakan'ımızın böyle bir teklifte bulunursa değerlendireceği bir konu" dedi.

 

Bahar DEMİREL / ANKARA, (DHA)

İşte AK Parti'nin yeni 'A Takımı beli oldu
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa