Advert
Advert

Şehit yakını ve gazilere iftar

ŞANLIURFA Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehit yakınları ve Gaziler için iftar yemeği verildi.

Şehit yakını ve gazilere iftar
Şehit yakını ve gazilere iftar Admin
Bu içerik 764 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ramazan Ayı nedeniyle Şehit aileleri, Gazi ve yakınlarına Büyükşehir Belediyesi tarafından iftar yemeği verildi. Şehitlik Çamlık çay bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine: Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, eşi Pervin Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, eşi Sema Çiftçi, 20. Zırhlı Tugay Komutan vekili Abdullah Akgün, İlçe Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri ile şehit ve gazi ile yakınları katıldı.


Her zaman şehit yakınlarına sahip çıktıklarını ifade eden Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, “Şehitlerimiz için fazla söze hacet yok, onlar zaten mertebelerini buldular. Allah katında çok ayrı bir yerleri var. Bize düşen onların geride bıraktığı emanetleri olan ailelerine ve yakınlarına sahip çıkıp desteklemektir. Bu konuda elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Sadece maddi anlamda değil manevi hallerini sormak destek olmak gerekiyor. Onların çocuklarını iyi yetiştirmesi içinde gayret göstermek bunu bir parçasıdır” dedi.


Vatanı düşmanlardan korumak için canıyla bedel ödeyerek korudukları için şehitleri rahmetle andıklarını belirten Başkan Çiftçi, ise “Bu güzel vatanı canıyla koruyarak bizlere emanet ettiler. Toplum olarak şehitler verdik. Kurtuluş savaşında verdik. PKK terörüyle mücadelede verdik. FETÖ terörüyle mücadelede verdik. 15 Temmuz’da verdik. Onun için bu toprakların kıymetini hep birlikte bileceğiz. Sizlerde şehit olmuş bu mücadelede kahramanlık gösteren şehitlerin bize emanetisiniz. Hakkınız hiç bir zaman ödenilmez” diye konuştu.

 

Şehit yakını ve gazilere iftar
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
şanlıurfa urfa