Advert
Advert

Diyarbakırda Şehit Yakınları ve Gaziler İftar Yemeğinde Buluştular

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy himayelerinde Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar yemeğinde buluştular.

Diyarbakırda  Şehit Yakınları ve Gaziler  İftar Yemeğinde Buluştular
Diyarbakırda  Şehit Yakınları ve Gaziler  İftar Yemeğinde Buluştular Admin
Bu içerik 985 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-DİYARBAKIR 

 

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Diyarbakır  Valisi Hüseyin Aksoy himayelerinde Şehit Yakınları ve Gaziler ile  iftar yemeğinde buluştular.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Yurt genelinde uygulamaya koyması ile geleneksel hale getirdiğimiz Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar yemeği buluşmasına Valimiz Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, 8. Ana Jet Üst Komutanı Tuğgeneral KadircanKottaş, 16.Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Barbaros Kasar, Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül,Vali Yardımcıları Tuğba Koşal ve Sercan Gökdemir, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Mehmet Özel, Bağlar Kaymakamı Tolga Toğan, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Musatafa Kılıç, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan,  İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Müftüsü Burhan İşliyen, SGK İl Müdürü Reşat Merttir, İş-Kur İl Müdürü İsmail Koç, Valilik Özel Kalem, Protokol ve Basın Halkla İlişkiler Müdürleri ileİl Müdürümüz Halit Açar, il müdürlüğümüz yöneticileri ile kuruluş müdürlerimiz, şehit aileleri,  gazilerimiz ve aileleri katıldı.
 
Yemeğe 1200 şehit yakını ve gazilerle yakınları katıldı.

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar ve İl Müdür Yardımcısı  Nevim Öz ile ASDEP Personelinin kapıda karşıladıkları Şehit Aileleri ve Gazilerle programın sonuna kadar yakından ilgilendiler.

Diyarbakır  Valisi  Hüseyin Aksoy ve diğer protokol üyeleri, şehit ve gazi aileleriyle aynı masalarda iftarlarını açarak, onlarla sıcak sohbetlerde bulundular.

 İftar yemeğinden önce Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Kurum Müdürü Fatih Çatmakaş tarafından Kuran’ı Kerim tilaveti ve devamında akşam ezanının okumasıyla iftar yemeğine geçildi.
İftar yemeğinin ardından İl Müftüsü Burhan İşliyen tarafından şehitlerin ruhuna dualar okundu. 

Duanın ardından konuşma yapan Vali Aksoy: “Şehitlerimizin değerli aileleri, Değerli Gazilerimiz ve değerli aileleri, sevgili çocuklar, bugün İftar programımıza Sayın Milletvekilimiz, Kolordu Komutanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Başsavcımız, Rektörümüz, Vali Yardımcısı ve Kaymakam arkadaşlarımız, kurum yöneticilerimiz, Emniyet teşkilatımız, Jandarma teşkilatımız birçok kurum ve yöneticimizle bugün şehit ailelerimizle beraber olmak gazilerimizle beraber olmak adına bir aradayız. 

Ülkenin birliğini ve dirliğini sağlama adına, ülkenin bölünmez bütünlüğünü sağlama adına yapılan mücadelelerde bu bayrağın hür ve sürekli dalgalanması adına verilen çalışmalarda şehitlerimizin yeri apayrı bir noktadadır. Bu anlamda şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmetle anıyoruz onların mekânları cennet olsun diyoruz. Şehitlerimizin ailesi onların bize emanetidir ve bizler devlet olarak, devletin bütün kurumları olarak onların sorunlarıyla ilgilenme adına kapılarımızı sonuna kadar açık tutuyoruz. Tutmaya da devam edeceğiz ve şehitlerimizin, gazilerimizin ailelerine onların sorunlarının çözümüne her türlü desteği vermek bizim görev ve sorumluluğumuz. İki büyük acı yaşadık Lice’deki operasyonda 3 uzman arkadaşımız şehit oldu ve bir helikopter kazasında da tümgeneralden uzman çavuşa kadar farklı rütbelerde 13 asker ve personel şehit oldu. Terörle mücadele konusunda her noktada büyük bir kararlılıkla bu çalışmalar sürdürülüyor. Polisimiz, askerimiz, korucumuz bütün güvenlik birimlerimiz omuz omuza halkımızdan da aldığımız destekle bu mücadeleyi sonuna kadar sürdürmeye kararlıyız. Devletin bütün kurumları, terörle mücadele eden teşkilatların hepsi büyük bir uyum içerisinde ve kararlılıkla bu mücadeleyi sürdürüyor.  Temennimiz terörün en kısa zamanda sonlandırılması ve halkımızın huzur ve güven ortamı bozulmadan bundan sonra da devam ettirilmesini sağlamaktır. 
 Ben özellikle davetimize icabet edip katılan siz değerli konuklarımıza, şehit ailelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyorum, hayırlı Ramazanlar diliyorum. Bayrama da sağlık, huzur ve güven içerinde erişmeyi hepinize Allah nasip etsin diliyorum. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum” şeklinde konuştu. 
 İftar yemeğinin sonunda Vali Aksoy'un gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın sorunlarını dinlemesi, onlarla fotoğraf çekilmesine müteakiben iftar programı sona erdi.

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar ise  1200 kişilik iftar soframıza icabet eden Şehit Yakınları ve Gazilerimize, İlimizin saygıdeğer protokolüne teşekkür ederiz.
Organizasyonda emeği geçen Şehit Aileleri ve Gazilere Hizmet Şubemizin ve ASDEP personelimizin yüksek gayretleri ve fedakarlıkları için teşekkür ediyorum.

Diyarbakırda Şehit Yakınları ve Gaziler İftar Yemeğinde Buluştular
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa