Advert
Advert

Rakka'dan sivillerin kaçmaya başladı

Rakka operasyonu için hazırlıklar devam ederken sivil halk da kendi terk ediyor. Yaklaşık 200 bin kişinin kentten ayrıldığı bildiriliyor.IŞİD'in Suriye'deki kalelerinden Rakka'ya yapılacak operasyon öncesinde 200 bin dolayındaki sivilin kentten kaçtığı bildirildi. IŞİD ile mücadele koalisyonunun bir sözcüsü Rakka'dan kaçanlardan 92 bin kadarın kamplara yerleştirildiğini söyledi. Kentteki sivillere çağrı yapıldığı ve operasyondan önce Rakka'yı terk etmeleri istendiği ifade ediliyor.

Rakka'dan sivillerin kaçmaya  başladı
Rakka'dan sivillerin kaçmaya  başladı Admin
Bu içerik 549 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Rakka'dan sivillerin kaçışı başladı

Mynet - Deutsche Welle Türkçe Servis

ABD'nin liderliğindeki IŞİD'le mücadele koalisyonu kasım ayından bu yana Rakka'yı geri almak için harekat hazırlığı yapan Suriye Demokratik Güçleri adlı Arap – Kürt ittifakına destek sağlıyor.

 

SURİYE'DE ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

 

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü her geçen gün daha fazla Suriyeli'nin Rakka'dan ayrıldığını ve kentin 30 kilometre kuzeyindeki Ayn Issa kampına günde 800 kişinin geldiğini duyurdu. Örgüt yetkilileri yardım arayanların ihtiyaçlarının karşılanmasında zorluk çekildiğini 

 

belirtiler.

 

2011 yılının mart ayında patlak veren Suriye iç savaşında şimdiye kadar en az 320 bin kişinin öldüğü tahmin ediliyor. Savaşı sona erdirme amacıyla Cenevre ve Astana'da yapılan görüşmelerde şimdiye kadar somut ilerleme sağlanamadı.

 

DW/AFP/AG/HS

 

© Deutsche Welle Türkçe

Rakka'dan sivillerin kaçmaya başladı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAKUCAK Regaib Kandili Mesajı yayımladı
KARAKUCAK Regaib Kandili Mesajı yayımladı
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
şanlıurfa urfa