Advert
Advert
Advert

Haliliye’de, Ramazan Gecesine “Mehter” Damgasını Vurdu

Haliliye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ve bölgenin tek mehter takımı olan Mehteran-ı Haliliye, Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında sahne aldı. İzleyenlerin büyük beğenisini toplayan mehter konserinin ardından konuşma yapan Başkan Fevzi Demirkol, “Mehteran-ı Haliliye, önemli günlerde aziz milletimize, ecdat yadigârı mehter marşlarını sunacaklardır” dedi.

Haliliye’de, Ramazan Gecesine “Mehter” Damgasını Vurdu
Haliliye’de, Ramazan Gecesine “Mehter” Damgasını Vurdu Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Haliliye Belediyesi bünyesinde kurulan 33 kişiden oluşan bölgenin tek mehter takımı olan Mehteran-ı Haliliye, Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında Turgut Özal Parkında vatandaşlarla buluştu. Başkan Fevzi Demirkol, Belediye Meclis Üyesi Metin Çadırcı, Karaköprü Belediye Meclis Üyesi Bekir Akyol’un da katıldığı konserde mehter marşlarını seslendiren Mehteran-ı Haliliye, izleyenlerden tam not aldı.

 

Konserin ardından sahneye çıkarak mehter takımını tebrik eden Başkan Demirkol, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Daha önceki senelerde gelen sizden gelen yoğun istek üzerine, başka vilayetlerden mehter takımlarını burada misafir etmiştik. O mehter takımları, sizlere mehter marşlarını icra etmişlerdi. Hamt olsun, sizlerden gelen yoğun talep üzerine Haliliye Belediyesi mehter takımını kurduk. Mehteran-ı Haliliye, önemli günlerde aziz milletimize, ecdat yadigârı mehter marşlarını sunacaklardır. Bu gösterimiz devam edecektir. Ramazan’ınız mübarek olsun. Sağlıkla, mutlulukla, huzurla Cenab-ı Hakk sizleri bu bayrama ve nice bayramlara eriştirsin diyorum.”

Haliliye’de Ramazan Gecesine “Mehter” Damgasını Vurdu
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit