Advert

Viranşehir Kaymakamlığı Ebeveyn kaybı yaşayan çocuklar için ’Yas’lanma Projesi

Ebeveyn kaybı yaşamış bireylere yönelik geliştirilen ’Yas’lanma projesinin tanıtımı, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yapıldı.Ebeveyn kaybı yaşayan çocuklar için ’Yas’lanma Projesi

Viranşehir Kaymakamlığı  Ebeveyn kaybı yaşayan çocuklar için ’Yas’lanma Projesi
Viranşehir Kaymakamlığı  Ebeveyn kaybı yaşayan çocuklar için ’Yas’lanma Projesi Admin
Bu içerik 83 kez okundu.

Viranşehir Kaymakamlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilen projenin tanıtımına Viranşehir Kaymakam Ömer Çimşit, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, şube müdürleri, okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı. Konferansa bir konuşma yapan Kaymakam Ömer Çimşit eğitim ile ilgili bu tür projeleri önemsediklerini kaydederek idare olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi. Kız çocuklarının okula gönderilmesi konusunda Viranşehir’de kendisine bir şikayet gelmediğini dile getiren Çimşit, liseden sonra ailelerin çocuklarını eğitime devam etme noktasında destek verilmediği yönünde bilgiler geldiğini söyledi.

Mevsimlik işçi çocuklarının ailelerin ilçeden ayrılması nedeniyle sıkındı yaşandığı yönünde tespitler olduğunu hatırlatan Çimşit bu konuda İlçe Milli Eğitim, okul idaresi ve öğretmenler olarak çözüm yolları arayışı içerisinde olacaklarını kaydetti. Program sonun proje ekibi ve projeye destek veren eğitimcilere sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Proje ekibinin ise tanıtım öncesinde Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag’da 12 günlük eğitim gezisi düzenlediği de öğrenildi.

şanlıurfa viranşehir haber urfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yönetmen Murat Uygur`dan Ramazan Bayramı Mesajı
Yönetmen Murat Uygur`dan Ramazan Bayramı Mesajı
Başkan Ayaz `dan Ramazan Bayramı Mesajı
Başkan Ayaz `dan Ramazan Bayramı Mesajı