Advert
Advert

Halfeti Turizm Sezonunda Misafirlerini Bekliyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, jeolojik ve sosyolojik yapısı ile Şanlıurfa'nın turizme açılan en önemli ilçelerinden biri olan Halfeti'de yıllardır ihtiyaç duyulan tesisleri birer birer tamamlayarak ilçe halkının hizmetine sundu.

Halfeti Turizm Sezonunda Misafirlerini Bekliyor
Halfeti Turizm Sezonunda Misafirlerini Bekliyor Admin
Bu içerik 824 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve iklim yapısıyla Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden turistlerin akın ettiği, bir kısmı suyun altında kalan eski Halfeti’yi turizm lokomotifi yapmayı planlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçede büyük ölçüde ihtiyacı duyulan tesisleri inşa ederek Halfeti’nin gelişimine ışık tuttu.

 

HALFETİ’NİN ALTYAPISI REVİZE EDİLİYOR

Halfeti’nin merkez mahallesi ve kırsalında altyapıya büyük yatırımlar yapan Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte ilçeye 9.500 metre içmesuyu, 3.100 metre kanalizasyon, 1.200 metre yağmur suyu drenajı tesis etti.

 

HALFETİ'YE YAKIŞIR PRESTİJ CADDE

Tüm ilçelere prestij caddesi uygulaması çerçevesinde Halfeti ilçesinde prestij caddesi yapımını tamamlayan Büyükşehir belediyesi, uygulama çerçevesinde altyapıda revizyonlar gerçekleştirirken ardından asfalt serimi ile kaldırım çalışmaları yapılıyor.

 

120 BİN METREKARE KİLİTLİ PARKE DÖŞENDİ

Altyapıdan üstyapıya, kırsaldan merkeze, park bahçeden ulaşıma birçok sosyal tesisleri inşa eden Büyükşehir Belediyesi, Halfeti’ye 120 bin metrekare kilitli parke döşemesi yaparken 3 bin tonu aşkın ise asfalt yama hizmeti sundu.

 

KIRSALDA YOL STANDARDI YÜKSELTİLİYOR

Kırsal mahallelerde ulaşım şartlarını iyileştirme çalışmalarını da sürdüren Büyükşehir Belediyesi bu çerçevede 35.3 Km 1. kat sathi asfalt, 82 Km 2.kat sathi asfalt olmak üzere toplamda 117.3 Km yol yapımı gerçekleştirdi.

 

HALFETİ SEMT PAZARININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Şanlıurfa'da vizyonel projeleri birer birer hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, her ilçeye modern semt pazarı kazandırma çalışmaları çerçevesinde Halfeti'ye yaptırdığı semt pazarının açılışını gerçekleştirdi.

 

TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ İLE SPOR KOMPLEKSİ-OTOPARK-MARİNA VE YÜZEN KÖPRÜ AÇILIŞI

Büyükşehir Belediyesi, gençler için yaptırdığı spor kompleksini, 300 araçlık otoparkı, yüzen köprü ve yeni marinayı geçtiğimiz günlerde düzenlenen toplu açılış töreniyle hizmete açtı.

Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve iklim yapısıyla öne çıkan Halfeti'ye İncisu Sosyal Tesislerini de kazandıran Büyükşehir Belediyesi, ilçede büyük ihtiyaç duyulan yeşil alan sorununu da yapımını sürdürdüğü Kent Parkı ile ortadan kaldırıyor.

 

Halfeti Turizm Sezonunda Misafirlerini Bekliyor
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK:açıkladı  2 asker şehit, 1 asker yaralı
TSK:açıkladı 2 asker şehit, 1 asker yaralı
Helikopter düştü: 13 ölü, 15 yaralı
Helikopter düştü: 13 ölü, 15 yaralı
şanlıurfa urfa