Advert
Advert
Advert

TGT Yeni Türkiye'nin Gençlik Hareketini Başlatıyor

Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel Başkanı Hakan Polat Muhabirimiz Abdullah Yiğit `e TGT Yeni Türkiye'nin Gençlik Hareketini Başlatıyor ile ilgili açıklamalarda bulundu .

TGT   Yeni  Türkiye'nin Gençlik  Hareketini Başlatıyor
TGT   Yeni  Türkiye'nin Gençlik  Hareketini Başlatıyor Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA 


Türkiye  Gençlik  Teşkilatı  Genel  Başkanı  Hakan Polat  Muhabirimiz Abdullah Yiğit `e TGT  Yeni Türkiye'nin  Gençlik  Hareketini  Başlatıyor  ile ilgili açıklamalarda bulundu .
POLAT ,Türkiye Gençlik Teşkilatına gönül vermiş, emek vermiş, değerli kardeşlerim, kıymetli büyüklerim, hocalarım ve dostlarım;. Öncelikle sizlere selam vermek istiyorum, Allah'ın selamı sizlerin üzerine olsun, barış sizi kuşatsın ve sizlerin huzurunda, Resulü Ekrem Hz Muhammed SAV’e selam olsun. Sadakatin sembolü Hz Ebubekir'e selam olsun. Adaletin sembolü Hz Ömer'e selam olsun. Terbiyenin sembolü Hz Osman'a selam olsun. İslamın kılıcı Hz Ali'ye selam olsun. İslamın sancaktarlığını yapmış Selçukluya ve Alparslana selam olsun. Devleti Aliye-i Osmaniye'ye ve kurucusu Osman Gaziye selam olsun. Peygamber övgüsüne mazhar olmuş İstanbulun fatihi Fatih Sultan Mehmet Han'a ve O'nu yetiştiren Ak Şemsettin'e selam olsun. Yavuz'a, Kanuni'ye, Abdulhamit Han'a selam olsun. Medeniyetimizin öncüsü bütün Sultanlara, bütün Hanlara selam olsun. Büyük komutan Gazi Mustafa Kemal'e selam olsun. Ve yeni Türkiye'yi inşaa eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a selam olsun. Sayın Başbakınımız Binali Yıldrıeim'a selam olsun. 36 devlet kurmuş Medeniyetimize selam olsun. İstanbul'a, Ankara'ya, Antalya'ya, Erzurum'a, Diyarbakır'a, Trabzon'a, Konya'ya, Şanlıurfa'ya, 81 Vilayete selam olsun. Bosna'ya, Arnavatluk'a, Kosova'ya, Makedonya'ya, selam olsun. Kırım'a, Kıbrıs'a, Azerbaycan'a, Musul'a, Erbil'e, Kerkük'e, Halep'e ve Şam'a selam olsun. Gazze'ye, Filistin'e selam olsun. kazakistan'a, Kırgızistan'a, Türkmenistan'a selam olsun. Çin seddinden Adriyatik denizine kadar kardeşlerimize selam olsun. İnanmış bütün müminlere selam olsun. İnsanlığa selam olsun.
POLAT , Bugün burada Türkiye Gençlik Teşkilatını tanıtmak için toplanmış bulunuyoruz. Yıllardır kardeşliğin, birliğin oluşması için özlem duyuyoruz. Yeni Türkiyenin inşaa edildiği şu günlerde teşkilatımız rolünü alacaktır. Teşkilatımızın kurulmasını; Allah siz değerli kardeşlerimize nasip etti. Bir yıllık yoğun çalışmalar neticesinde teşkilatımızın kuruluşu elhamdülillah tamamlandı.
Sessiz çoğunluğun sesi olabilmek için, dürüst, erdemli, maneviyatı güçlü, ahlaklı, inançlarına sahip çıkan, inaçlarını yaşayan ve yaşatan, bilinçli, tarihini, kültürünü medeniyetini bilen, yaşayan ve yaşatan gençlik için kurulduk.
Mazlumun yanında duran, yardımsever, paylaşımcı, özverili, insana insanca değer veren gençlik için kurulduk.
Okuyan üreten, çalışan, bildiğini bilen, bilmediğini de bilen gençlik için kurulduk.
İman dolu yüreği ile, tarafı barış olan, kardeşliğini yaşatacak, birliğini ve beraberliğini ilelebet muhafaza edecek gençlik için kurulduk.
Oyuna gelmeyen, tuzağa düşmeyen, basireti açık, cesaretli, zalime dur diyen, düşmanla mücadele eden, kötülükle mücadele  eden, iyiliği  yaymak isteyen gençlik için kurulduk.
Adaletli, saygılı, sevgi dolu, hak ve hukuk bilincine sahip, hakkaniyetli, kişisel servet peşinde koşmayan, servetinde  başkalarınında hakkı ve hukuku olduğunu bilen gençlik için kurulduk.
İlimden ve bilimden nasibini almış, liyakat sahibi, fikir sahibi, düşünen, fikir üreten, sorumluluklarının bilincinde olan gençlik için kurulduk.
Evrensel kurallar içerisinde, inançlarının öğrettiği ilkeler doğrultusunda yaşayan ve yaşatan gençlik için kurulduk.
Yukarıda belirttiğim belirli amaçlar doğrultusunda teşkilatımız başta büyüklerimin ve siz değerli dostlarımın emek veren kardeşlerimin katkıları doğrultusunda çalışmalarımıza bugünden itibaren başlamış bulunuyoruz.
Çalışmalarımızı yaparken çatışmadan uzak, yapıcı, nefret dilinden uzak, kötü söz ve davranışlardan uzak, kucaklayıcı bir şekilde yapmalıyız.
İyi söz ve iyi davranışlar bizim kimliğimizi oluşturacaktır. Aslan yattığı yerden belli olur. Biz davranışlarımızla örnek olmalıyız ki vereceğimiz hesapta kolay olsun.
Her zorlukla birlikte muhakkak bir kolaylık vardır. Girdiğimiz yol zorlu bir yol. Ama biliniz ki iyi niyetimizi koruduğumuz sürece allah işimizi kolaylaştıracaktır.
Son olarak teşkilatımız kuruluş amaçlarına uygun olarak çeşitli konularda çalışmalar yapacaktır. Boş durmayacağız. Durmadan yolumuza devam edeceğiz. Bir olacağız iri olacağız ve diri olacağız.
Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Allah yolumuzu yolunuzu açık etsin. Allaha emanet olun. Teşekkür ediyorum…

 

sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı