Advert
Advert

Baydemir bu topraklara bir gün barış gelecek

Baydemir: Bir iktidar zulüm ile yürüyorsa onun imanından şüphe edin

Baydemir bu topraklara bir gün barış gelecek
Baydemir bu topraklara bir gün barış gelecek Admin
Bu içerik 696 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HDP Şanlıurfa İl Örgünün düzenlediği iftar programında konuşan HDP Sözcüsü Osman Baydemir, "Bir iktidar bir idareci zulüm ile yürüyorsa onun imanından şüphe etmek gerekiyor" dedi.

 

Şanlıurfa da HDP ve DBP İl Örgütlerinin düzenlediği iftar programına HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Şanlıurfa milletvekilleri İbrahim Ayhan, Dilek Öcalan, Şanlıurfa Barış Anneleri, SES, Eğitim Sen üyelerinin yanı sıra yüzlerce kişi katıldı.

 

İbrahim Ayhan’ın yaptığı kısa konuşmadan sonra söz alan Dilek Öcalan, “Bu tablonun her daim olması dileğiyle başta sizlerin ve tüm İslam aleminin ramazan şeriflerini kutuluyorum. Her zaman böyle birlik olma umuduyla ramazanın barışa vesile olmasını diliyorum. Zindanlarda direnen yoldaşlarımızı selamlıyorum. Er ya da geç bu topraklara barış gelecektir. Bu topraklar çok zalimler gördü ancak, birlikte kardeşçe yaşayan insanların toprakları oldu” dedi.

 

'RAMAZAN ZALİMLERE KARŞI DİRENMEKTİR'

 

Daha sonra söz alan HDP Sözcüsü Osman Baydemir ise, iftarın halkların ittifakı olmasını temenni ederek, “11 ayın sultanı bütün yaşamımız boyunca insanın özü ile buluşmasına kapı aralayan aydır. İnsanın insan olma vasıfları bir kez daha buluşması ayıdır. Ramazan sadece aç ve susuz kalmak değildir. Aynı zamanda nefis ve kibirle mücadeledir. Aynı zamanda zalimlere karşı direnmedir” diye konuştu. Baydemir, “Halkımızın iradesi parlamentoya yansımaması için önümüze hendek ve barajlar koymuşlardı. Sizler o setlere milyonlar olarak 7 Haziran’da setleri ve engelleri aştınız. Cumhuriyet tarihinde ilk defa her farklılık,  her inanç kendi kimlikleri ve fikirleriyle parlamentoda yer aldı.  Ancak bu başarımızı çok gördüler. Tek başına iktidar olmak adına bu kazanımları yok saydılar. Ama hiç şüpheniz olmasın bu coğrafyada boylarının ölçüsünü aldılar” dedi.

 

'İMAN VE İTİKAD BÜYÜK BİR SALDIRI ALTINDA'

 

Baydemir sözlerine şöyle davam etti, : “Yani inanç dediğimiz mevzu vicdandan ayrı ele alınamaz. Vicdanı olmayandan imanından şüphe duymak gerekiyor. Adil olmayanın hem insanlığından hem de imanından şüphe duyulur. Bu coğrafyada ne vicdandan nede adaletten eser bırakmadılar. Sizlere HDP eşbaşkanları Demirtaş ve Yüksekdağ’ın selamlarını iletmekten büyük bir onur ve heyecan duyuyorum. Bundan bir yıl önce Urfa'da açık alanda Selahattin Demirtaş sizlere hitap etmişti. ‘Bir devletin imanı onun adaletidir. Bir devletin küfrü ise onun zulmüdür’ demişti. Bir iktidar bir idareci zulüm ile yürüyorsa onun imanından şüphe etmek gerekiyor. Bir devlet kendi bekasını başkalarının ölümü üstüne kurgulamışsa bilin ki orada iman da itikat da büyük bir tehlike büyük bir saldırı altındadır. O saik öyle bir noktaya gelmiş ki artık kendi zulmünün kurbanı olma aşamasına gelmiş. "

 

 

Baydemir bu topraklara bir gün barış gelecek
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa