Advert
Advert

TGT `den Katar Büyükelçiliği Önünde KATAR'a Yalnız Değilsin Basın Açıklaması

Ankara Katar Büyükelçiliği Önünde Türkiye Gençlik Teşkilatı Tarafından Katar Yalnız Değilsin Basın Açıklaması Yapıldı. Basın açıklamasına katılanlar ise TGT Genel Başkanı Hakan Polat ,Genel Başkan Vekili Ömer Tekiner ,Kadın Kolları Genel Başkanı Belma Kaya Kocaer, Genel merkez yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda üyelerin katılımı ile yapıldı .

TGT `den  Katar Büyükelçiliği Önünde KATAR'a Yalnız Değilsin Basın Açıklaması
TGT `den  Katar Büyükelçiliği Önünde KATAR'a Yalnız Değilsin Basın Açıklaması Admin
Bu içerik 1000 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA 

Ankara Katar Büyükelçiliği Önünde Türkiye Gençlik Teşkilatı Tarafından  Katar Yalnız Değilsin Basın Açıklaması Yapıldı.

Basın açıklamasına katılanlar ise  TGT Genel Başkanı Hakan Polat ,Genel Başkan Vekili Ömer Tekiner  ,Kadın Kolları Genel Başkanı Belma Kaya  Kocaer, Genel merkez yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda  üyelerin katılımı ile yapıldı .

Türkiye Gençlik Teşkilatı  Genel Başkanı Hakan Polat  yaptığı basın Açıklamasında şunları söyledi .

Polat ,Mukaddes değerlerimizle, aklımızla ve tarihimizle alay edercesine silahları ile fitneleri ile yaptırımları ile terör ihracı yapan emperyalist güçlerin kurdukları kumpası deşifre etmek ve attıkları iftiralara karşı “Kara gün dostumuz Katar’ın” yanında olduğumuzu belirtmek için bu mübarek ayın, bu mübarek gününde burada toplanmış bulunmaktayız.
TGT olarak, Körfez bölgesinde yaşanan gelişmeleri üzüntü ile takip ediyoruz. Teröre destek bahanesi ile Katar’a, Körfez ülkelerinin uyguladığı yaptırımların yanlış olduğunu düşünüyoruz. Bunun zaten sıkıntılı olan ortamı daha gerginleştireceği inancındayız. Yaşananlar, Ortadoğu üzerine yapılan uluslararası planlarda Katar’ın hedefe konulmuş olduğunu ve Müslüman ülkeler arasında nifak tohumları ekilmeye çalışıldığını gösteriyor. Bu haksız uygulamaya derhal son verilmesi çağrısında bulunuyoruz.
Adım attıkları her toprakta fitnenin, ölümlerin, savaşın, zulmün, açlığın eksik olmadığı küresel çetelerin, dijital ortamda oluşturdukları sahte mailler ve iftiralar üzerinden Katar’ı teröre destek vermekle itham etmeleri, İslam dünyasına yeni bir operasyon hazırlığında olduklarını göstermektedir.
Kardeş ve dost ülkelerin bu yanlış kararlardan bir an önce dönmelerini, sorunlarını sulh içerisinde kendi aralarında uzlaşı kültürü ile çözmelerini öneriyoruz. Kardeş olan insanların sorunlarını bu şekilde çözümlenmesi tüm Müslüman âlemine yönelik bir sorumluluğun gereği ve tüm Müslümanların beklentisidir. Eğer bu sorun çözülmez ise faturasını tüm dünya ödeyecektir. Bölge ülkelerini bu sorumluluk bilinci ile aklıselim davranmaya ve barışa davet ediyoruz.
ABD Başkanı Trump’ın ziyaretinden sonra bu olayların gelişmesini manidar buluyoruz. Aklımıza Irak, Afganistan, Suriye ve daha birçok mazlum ülkelerin yaşadığı sorunlar geliyor. Bu problemin doğal bir sorun olmadığı, emperyalizmin dayattığı suni ve zorlama bir problem olduğunu gösteriyor. Bu tarz sıkıntılarını kendi içinde çözememiş İslam dünyasının yeni sorunları kaldıracak hali kalmamıştır. Müslüman’ın Müslüman’a düşman edilmeye çalışıldığı açıkça ortadadır. Tüm uyuşmazlıklarımızı barış, diplomasi ve diyalog yoluyla, kardeşlik hukukunu ön planda tutarak çözmeliyiz.
Sahte devrimler, askeri operasyonlar, suikastlar, işgaller ve ekonomik operasyonlarla bölgeyi terörize eden haçlı ittifakının ve işbirlikçilerinin tek amacı Ortadoğu kaynaklarını kontrol altında tutmak, silah satışlarını arttırmak ve Müslümanlar arasında çatışma çıkararak büyüttükleri fitnenin ateşinde Müslüman çocukların cesetleri ile mangal partisi yapmaktır.
Soruyoruz! Sırada kim var? Türkiye mi? Lübnan mı? Kuveyt mi? Veya satranç tahtanızda oyunu bozacak hamleyi yapacak olan başka bir ülke mi?
Ey Emperyalistler, ey haçlılar, ey çocuk katilleri, ey silah tüccarları, ey petrol vampirleri… Bütün planlarınız deşifre oldu. Artık kurduğunuz bütün oyunlar biliniyor ve vallahi bu oyunlarınızın her birinin mutlaka bir karşılığı olacak.
Ve siz… Ey emperyalistlerin oyuncağı olan Ortadoğu piyonları. Satranç tahtasının son hamlelerinde iki şah bile ayakta duramazken, sizin gibi piyonların harcanacağını hiç mi akıl etmiyorsunuz? Kendinize gelin. Yoksa sıra size gelecek.
De ki; Ey kâfirler, ben sizin taptıklarınıza tapmam, siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz, ben sizin ilahlarınıza tapıcı, siz de benim ilahıma tapıcı olacak değilsiniz. Öyleyse sizin dininiz size, benim dinimse banadır.
TGT olarak, dost ve kardeş Katar’ın yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, diğer dost ve kardeş ülkelerle de ilişkilerin sürmesinde fayda olduğuna inanıyoruz.

Basın Açıklaması sonrası tekbir Allahu ekber solaganları atılarak .olaysız basın açıklaması bitti.

TGT `den Katar Büyükelçiliği Önünde KATAR'a Yalnız Değilsin Basın Açıklaması
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa