Advert
Advert

MİNİK KELEBEKLER EVDE KARNE ALDI

Kelebek hastalığı nedeniyle eğitim öğretimlerine evde devam eden Ayşenur Tuğçe ve Fatma Taş kardeşlerin karnelerini Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna verdi.

MİNİK KELEBEKLER EVDE KARNE ALDI
MİNİK KELEBEKLER EVDE KARNE ALDI Admin
Bu içerik 797 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Halk arasında kelebek hastalığı olarak bilinen, tıpta epidermolozisbülloza olarak adlandırılan genetik cilt hastalığı nedeniyle hareket kabiliyetleri kısıtlı olan Ayşenur Tuğçe ve Fatma kardeşler, eğitimlerine evlerine gelen öğretmen ile devam ettiler.

 

Küçük bir dokunmada bile ciltlerinde hasar oluşması, el ve ayaklarını kullanamamaları nedeniyle eğitimleri evde devam eden kardeşleri Karaköprü’deki evlerinde ziyaret eden Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, çocuklarla ilgilendi ve aileleriyle sohbet etti.

 

Eğitim hizmetlerinin gerekirse evlere kadar gidilerek verildiğini anımsatan Vali Tuna: “Şu anda 69 çocuğumuz bu şekilde evde eğitime devam ediyor. Ailelerin de manevi desteğe olan ihtiyaçları böylece giderilmiş oluyor. Bu çocuklarımızı da hayata kazandırmak, onları mutlu etmek, normal eğitim öğretim gören çocuk kadar olmasa da onların hayatlarını daha kaliteli hale getirmek, onları mutlu etmek bizim üzerimize bir vazifedir. Biliyoruz ki dünya hayatında yaptığımız iyi veya kötü şeylerden sorumluyuz. Bunun hesabını vereceğiz. Bu çocuklarımıza hizmet etmek, yapılabilecek en güzel iştir diye düşünüyorum. Mübarek ramazan ayında ailemize her yönden destek oluyoruz, devlet olarak yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu hizmet de onlardan birisi. Temennimiz, verilen bu hizmetlerle çocukların ilerleyen hayatlarında daha iyi konuma gelmeleri. Büyük emek ve sabır isteyen bir iş. Dilerim ki çocuklarımız hem sağlıkları, hem kişisel gelişimleri açısından ileride çok daha iyi olacak, aileler de daha mutlu olacaklardır” dedi.

MİNİK KELEBEKLER EVDE KARNE ALDI
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa