Advert
Advert

İngiltere'de ortalığı karıştıran başkan Trump iddiası

Hürriyet Haber İngiliz basını ABD Başkanı Donald Trump'ın, İngiltere'nin başkenti Londra'ya planlanan ziyaretini belirsiz bir tarihe erteleme kararı aldığını yazdı. İngiliz The Guardian gazetesi, Trump'ın İngiltere Başbakanı Theresa May'i birkaç hafta önce telefonla arayarak 'Halk benim ziyaretimi destekleyene kadar gelmek istemiyorum' dediğini iddia etti. Ancak İngiltere hükümeti Trump'ın ziyaretinde herhangi bir değişikliğin olmadığını yazdı.

İngiltere'de ortalığı karıştıran başkan Trump iddiası
İngiltere'de ortalığı karıştıran başkan Trump iddiası Admin
Bu içerik 633 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İngilterede ortalığı karıştıran Trump iddiası...

İngiltere uzun süredir ABD Başkanı Trump'ın ziyaretini iptal edip etmemeyi tartışıyordu. Bu konuda birçok anket yapılmış ve halkın Trump'ın ziyaretini istemediği sonucuna ulaşılmıştı. Londra'daki terör saldırısı sonrası Trump ile Londra Belediye Başkanı Sadık Han arasında söz düellosu yaşanmıştı. Han ise Trump'ın ziyaretinin iptal edilmesi için hükümete çağrı yapmıştı.

 

The Guardian'ın haberine göre, Trump, May'i arayarak ziyaretini belirsiz bir tarihe erteleme kararı aldı. May ile Trump'ın telefon görüşmesi sırasında odada görülen bir kişiye dayanan habere göre, Trump, "İngiliz halkı ziyaretimi destekleyene kadar Londra'ya gelmek istemiyorum" ifadesini kullandı. The Guardian'ın haberine İngiliz hükümeti tarafından henüz doğrulanmadı. Haberde, Trump'ın bu sözlerinin May'i oldukça şaşırttığı ifade edildi.

 

HÜKÜMET GÖRÜŞMEYİ YALANLAMADI

 

İngiliz hükümeti ise The Guardian'ın Trump ile May arasında yaşandığı iddia edilen görüşmeyi yalanlamadı ancak Trump'ın Londra ziyareti konusunda herhangi bir değişiklik olmadığı duyuruldu.

 

Trump'ın Londra'yı ekim ayında ziyaret etmesi bekleniyordu. Buna karşın, Trump'ın Londra'yı ziyaret edeceği kesin bir tarih bulunmadığı için ziyaretin gerçekten ertelenip ertelenmediğinin belirsizliğini koruyor..

İngiltere'de ortalığı karıştıran başkan Trump iddiası
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa