Advert
Advert

Aydın'da 40 yıllık mezarcı gördüğü rüyayı anlatı

Aydın'da 40 yıllık mezarcı gördüğü rüyadan sonra yaşayanlara mezar yapmıyor

Aydın'da 40 yıllık mezarcı gördüğü rüyayı anlatı
Aydın'da 40 yıllık mezarcı gördüğü rüyayı anlatı Admin
Bu içerik 922 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Basri Oksun, "5 yıldır halen gördüğüm rüyanın etkisindeyim. Artık ölümü gerçekleşmemiş kimseye mezar ve mezar taşı yapmam" dedi

 

 

  

Aydın'da yaklaşık 40 yıldan bu yana mezarcılık yapan mermer ustası Basri Oksun, gördüğü bir rüyanın ardından 5 yıldır ölmeden önce kendisine mezar yaptırmak isteyenlerin taleplerini geri çeviriyor. Sadece ölenlerin yakınlarının siparişlerini alan Basri Oksun, "5 yıldır halen gördüğüm rüyanın etkisindeyim. Artık ölümü gerçekleşmemiş kimseye mezar ve mezar taşı yapmam" dedi.

 

İHA'nın haberine göre, Aydın-Denizli yolu üzerinde bulunan ve genellikle mezar işi yapan bir mermer işleme atölyesinde çalışan 50 yaşındaki Basri Oksun, kendisi için mezar yaptırmaya gelenlerin siparişini kabul etmiyor.

 

"ÖLÜM TARİHİNİ NE ZAMAN YAZACAĞIZ?"

 

Bu kararı yaşadığı bir olay ve akabinde gördüğü rüya üzerine verdiğini belirten 40 yıllık mermerci Basri Oksun "Hafız Ali Benli diye bir amcamız vardı. Gelip bana mezar taşının siparişini verip ölüm tarihi kalıncaya kadar her şeyi yazdırdı. Taşı hazırlayıp bir kenara koyduk. Ben de Hafız Ali Benli amcamıza 'Ölüm tarihini ne zaman yazacağız?' diye takılmaya başladım. Her gördüğümde "Ben sana bildireceğim merak etme' diyordu. Bir gece saat 03:00 gibi rüyamda Hafız Ali Benli evime gelip beni uyandırdı. 'Ölüm tarihimi bugün yaz' dedi. Uyandım. Baya da korktum. Yataktan kalkıp bir sigara yaktım. Sonra yeniden yattım. Sabah namazı vaktinde Hafız Ali Benli bir daha geldi rüyamda aynı şeyi tekrar söyledi. Uyandım ama bu defa korkudan bir daha yatamadım. Kuşluk vakti olduğunda sala okunmaya başladı. Hanıma 'Salayı dinleyelim bakalım kim' diye söyledim. Ölen kişi gerçekten Hafız Ali Benli'ymiş. O günden bu yana kendi mezarını yaptırmak isteyenlerin siparişini kabul etmiyorum" dedi.

İHA

 

aydın mazarcı rüya gördü haberi urfa şanlıurfa haberleri
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
şanlıurfa urfa