Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Valiliği Suriye’ye 10 tır un yardımı gönderildi

Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ilçe kaymakamlıkları, belediyeler ve hayırseverlerin desteklediği, Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformunun organize ettiği Sen açken ben tok yatamam un kampanyasının ilk 10 TIRI yola çıktı.Suriye’ye 10 tır un yardımı gönderildi

Şanlıurfa Valiliği Suriye’ye 10 tır un yardımı gönderildi
Şanlıurfa Valiliği Suriye’ye 10 tır un yardımı gönderildi Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Hilvan Kaymakamı Eyyüp Özdemir, Bozova Kaymakamı Zekeriya Göker, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa STK’ları İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, STK başkanları ve hayırseverlerin katılımıyla düzenlenen programın ardından Suriye’ye un yüklü 10 tır uğurlandı. Yardım tırlarının yola çıkarıldığı programda konuşan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, “Gerçekleştirmiş olduğumuz bu yardım kampanyasında hazır olan tırlarımızı ihtiyaç sahibi insanlara, komşularımıza, kardeşlerimize gönderiyoruz. Ramazan ayının bitmesine çok fazla zaman kalmadan daha önce yaptığımız çağrıyı yineliyoruz. Bu cüzi katkılarla çok daha büyük iyilik yapma fırsatı sunan bu çalışmaya davet ediyoruz. Bir çuval un 60 Türk Lirasıdır. Bu bir çuval unla belki de bir ailenin bir ay yiyeceği ekmeği temin etmiş oluyor, bu katkıyı yapmış oluyoruz. İnşallah Allah indinde güzel bir iş yapmış oluyoruz” dedi.

 

Şanlıurfalıları bu kampanyaya destek vermeye davet eden Vali Tuna, “Valilik olarak bu işin öncülüğünü aslında biz yapmadık. Sivil Toplum Kuruluşları İnsanı Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem ve arkadaşları bizi bu konuda çalışmaya sevk ediyor, biz de valilik, belediyeler ve diğer kurumlar olarak kendilerine yardımcı oluyoruz. O yüzden biz kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

şanlıurfa göndemi urfa haberleri
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit