Advert
Advert

SİNANOGLU ALIGÖR KADIN KÜLTÜR MERKEZINDE...

SINANOGLU KADINLARIMIZ TOPLUMUN TEMEL TAŞIDIR

SİNANOGLU ALIGÖR KADIN KÜLTÜR MERKEZINDE...
SİNANOGLU ALIGÖR KADIN KÜLTÜR MERKEZINDE... Admin
Bu içerik 788 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Suruc Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili  Ferhat Sinanoglu Suruç Belediyesinin bünyesinde faaliyet gösteren  Aligör Kadın Kültür  Merkezi’ni ziyaret etti. 

Başkan vekili Sinanoğlu , Belediye Baskan Yardimcisi Mehmet Han Ozdemir ve diger yetkililerle beraber merkezdeki faaliyetlerle ilgili ögretmenlerden bilgi aldı.

Dikiş , Nakış  , Kilim dokuma kurslarını ziyaret eden Sinanogluna kursiyer kadinlar yapmis oldukları ürünleri gosterdiler.Kisa zamanda icinde yapilan calişmalardan ve kurslara olan ilgiden memnun olan Sinanoglu kursiyer kadinlara basarilar diledi calismalarindan dolayı kutladı.

Ziyaretinin sonunda bir aciklama yapan Baskan vekili  Ferhat Sinanoglu sunlari soyledi." Kenar mahallelerde ikamet eden sosyal ve ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan kadınlarımızın gelişimlerini sağlamak amacı ile belediyemiz  tarafindan yapılan proje kapsamında kadınlara okuma-yazma kursları ve meslek edindirici kurslar düzenlenmekte olup Kilim dokuma , Dikis nakis , Okuma Yazma , Bilgisayar kurslari ve buna benzer egitici ogretici faaliyetler gerceklestiriyoruz.Bunlarin yaninda  kadınlarımızın bilinçlenmesini sağlamak amacı ile; Kadın Hakları ve Medeni Kanun, Şiddet, Hasta Hakları, Sağlıklı ve Dengeli Beslenme,  İlkyardım, Aile İçi İletişim, Çocukların Sokakta Çalışmalarının psiko-sosyal ve hukuki zararları, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması vb. konularda seminerler veriyoruz dedi.

Proje kapsamında kadınların  kitap okumaları da teşvik edilmek suretiyle her Kadın Kültür Merkezinde bir kütüphane oluşturulduklarinı dile  getiren Sinanoglu  " Kadın Kültür Merkezlerimiz aracılığı ile bölge halkının, özellikle kadınların kamu kurumları ile yaşamış oldukları sorunların çözümü konusunda rehberlik ve danışmanlığininda saglanmasi amaclanmaktadir " dedi.

Sinanoğlu " Eğitimin öğretimin yaşının olmadığını bir kez daha burada gördük. Onun için buradaki öğretmenlerimize öğrencilerimize başarılar diliyorum diyerek   merkezde eğitim gören kadınlara sürekli destek olacaklarının altını çizdi.

suruç belediyesi haber
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Sağlam: Market Zincirlerine bir sınırlama getirilmeli
Adnan Sağlam: Market Zincirlerine bir sınırlama getirilmeli
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
şanlıurfa urfa