Advert
Advert

Tekiner ’den Babalar Günü Mesajı

Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel Başkan Vekili Ömer Tekiner , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tekiner ’den Babalar Günü Mesajı
Tekiner ’den Babalar Günü Mesajı Admin
Bu içerik 824 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT –ANKARA 


Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel  Başkan Vekili  Ömer Tekiner , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Tekiner, ülkesi, ailesi, çocukları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, her türlü soruna göğüs geren, mücadele eden babaların yaşlılıklarının mutlu ve huzurlu geçmesi için herkese sorumluluk düştüğünü belirtti.
Kur’an’ da anne ve babaya saygıyla, titizlikle davranılması gerektiğine ilişkin ayetlerin bulunduğunu hatırlatan Tekiner, “Babalara saygı geçmişi ve geleceği sahiplenmektir. Ailenin her bireyi gençlik ve sağlıklı yıllarında ailesi için büyük fedakarlıklar yapan babalarını, yaşlılığında da yalnız bırakmamaladırlar. Farklı gerekçelerle evlerinden uzaklaştırılan yaşlı anne ve babaların huzur evlerinde hak etmedikleri bir yalnızlık yaşadıklarını görüyorum. Yüzyıllar boyunca evlerimizin başköşesinde oturan, torunlarının yaşamına, ailenin birliğine büyük değer katan yaşlıların, özelikle de babaların farklı gerekçelerle huzur evlerine yönlendirildikleri acı bir gerçektir. Aile ortamına şefkate, merhamete, çocuklarının sevgisine, ilgisine yardımına en çok muhtaç oldukları dönemde farklı gerekçelerle yaşlılarımız huzur evlerine bırakılıyor” ifadelerini kullandı.
“Babalar ailenin temel direğidir”
Güçlü ülkelerin, güçlü ailelerden, güçlü ailelerinde güçlü babalardan oluştuğunu vurgulayan Tekiner  , sözlerini şöyle sürdürdü:
“Babalık, annelik koşulsuz sevgidir. Hiçbir hesaba dayanmaz. Büyük fedakârlıklarla yetiştirdikleri evlatlarının, torunlarının, yanında geriye kalan yaşamlarını tamamlamak isterler. Dinimiz, geleneklerimiz, aile kültürümüz, ahlaki kriterlerimiz bunu gerektiriyor. İslamiyet evlatlarını bu konuda birinci derecede sorumlu kılıyor. Dinimiz anneye babaya öf demeyi bile yasaklamıştır. Babaların sadece bu özel günde değil, her zaman desteklenmesi gerekiyor. Çabalarına, emeklerine, hayata dair verdikleri çabaya diğer aile bireyleri destek verdikçe, saygı ve sevgi gösterdikçe babaların motivasyonu artacaktır. Bu vesileyle bütün babaların babalar gününü kutluyorum.”

 

Tekiner ’den Babalar Günü Mesajı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa