Advert
Advert

Bu kadarına da “pes” dedirten iftiracı gazeteciler yalanın dozunu kaçırdı

Bu kadarına da “pes” dedirten iftiracı gazeteciler yalanın dozunu kaçırdı

Bu kadarına da “pes” dedirten iftiracı gazeteciler yalanın dozunu kaçırdı
Bu kadarına da “pes” dedirten iftiracı gazeteciler yalanın dozunu kaçırdı Admin
Bu içerik 4609 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

İŞTE YALAN HABERİN BELGESİ

 

Erdoğan’a 2013 yılında kritik soru soran gazetecinin AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin’in eşi olduğu yalanını ortaya attılar ancak, söz konusu habere internet aracılığıyla dileyen herkes ulaşıp, o soruyu yöneltenin Reuters'ın muhabiri Gülsen Solaker olduğunu görebiliyor.

 

İŞTE KANITI

ŞANLIURFA / Şanlıurfa ve çevresinde yolsuzluklarla, PKK, FETÖ ve PYD ile onlara yardım ve yataklık edenlerle verdiği mücadelenin önünün kesilmesi amacıyla AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin’i, iftira ve yalan haberlerle yıpratmak isteyen gazetecilerin bir yalanı daha ortaya çıktı.

 

KUYRUKLU YALAN

İnternet imkanı sayesinde yıllar önce yazılan haberlere bile ulaşmak mümkün iken bunu hesaba alamayan gazeteciler, 2013 yılında Erdoğan’a öğrenci evleri ile ilgili kritik bir soru yönelten ve sert cevap alan gazeteci Reuters'ın muhabiri Gülsen Solaker olmasına rağmen, bu soruyu da Milletvekili eşinin yönelttiği yalanını ortaya attılar.

Google arama motoru sayesinde herkesin rahatlıkla ulaşabildiği bu habere rağmen göz göre göre üstelik belgeli ve halk arasındaki tabirle kuyruklu yalan ortaya atan gazetecilere karşı Milletvekili  Yılmaztekin’in bir hukuk adamı olarak hukuk  yoluyla verdiği mücadele sürüyor.

 

İFTİRA 1

 

Bilerek ya da bilmeyerek, PKK, FETÖ ve PYD gibi terör örgütlerine yardım ve yataklık edenlerin yönlendirmesiyle Yılmaztekin’e karşı yıpratma amaçlı yalan, yanlış, iftira dolu haberlerin ilki Milletvekilinin eşinin torpil sayesinde hızlı bir şekilde yükselip TRT’de editörlük yaptığı yönünde oldu.Yılmaztekin milletvekili olmadan önce de TRT’de görev yapan eşine torpil iftirası yargıdan tokat yedi. Zira, iftiralara karşı sessiz kalmayan Yılmaztekin, verdiği hukuk mücadelesi ile söz konusu habere erişimin hukuk yoluyla engellenmesini sağladı.

 

İFTİRA 2

 

Söz konusu yargı kararına rağmen bu kez Yılmaztekin’i sahte evrak düzenlemekle suçlayan iftiracı gazeteciler, habere erişimin engellenmediğini ileri sürdüler. Oysa, iftira haberi yazan ruhaajans.com adlı sitedeki habere erişimin yanı sıra site toptan kapandı. Kararın sahte olduğunu iddia edenler, siteye erişimin tamamen kapanmasına yorum getirmezken, çirkin iftiralarını sürdürdüler.

 

İFTİRA 3

 

Bilindiği gibi 2013 yılında, Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde, yurt dışı gezisi öncesi havalanında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Reuters'ın muhabiri Gülsen Solaker, öğrenci evleri ile ilgili krtik bir soru yönelterek, Erdoğan’ı kızdırmıştı. O dönemde tüm televizyon kanalları, yazılı basın ve internet basını bu habere geniş yer vermişti. Söz konusu haber halen  http://www.internethaber.com/erdogandan-gazeteciye-ev-ayari-603487h.htm adresinden rahatlıkla görülüyor.

 

O kritik soruyu  soran gazetecinin AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin’in eşi olduğu yalanını ortaya atanlar, söz konusu habere internet aracılığıyla  dileyen herkesin ulaşıp, soruyu yöneltenin Reuters'ın muhabiri Gülsen Solaker olduğunun görebileceklerini hesap etmediler. Yalan ve iftiraları bu haberle tamamen belgelenen gazeteciler, kuyruklu yalanlarında boğulurken, Milletvekili Yılmaztekin, hukuk mücadelesine devam ediyor.

 

ADK Medya Reklam Ajans Ticaret Limited Şirketi’nin sahibi bulunduğu Ruhaajans’ın toptan kapatılmasının ardından bu kez iftiralarını yazılı yayın organları Urfa Değişim ve bazı internet portalları  üzerinden sürdüren iftiracı gazetecilere, Yılmaztekin’in avukatı tarafından, tazminat hakkı saklı kalmak suretiyle gönderilen tekzip yazısında, vekil eşi Seval Yılmaztekin’in mesleki kariyerinden de söz edildi.

 

TEKZİP YAZISINDAN

Tekzip yazısında, Gazeteciliğe 2003 yılında başlayan, Kanal 7, ATV, Kanal 1 gibi televizyon kanalarının ardında Cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde başbakanlık muhabirliği yapan Seval Yılmaztekin’in TRT’nin kadrolu elemanı olmadığı, taşeron firma üzerinden hizmet verdiği belirtildi.

 

O SORUYU SORAN GÜLSEN SOLAKER

 

Seval Yılmaztekin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a liberal sorular sorduğu yönündeki iddiaları da halen internetten ulaşılabilen belgelerle çürütüldüğü tekzip yazısında özetle şu ifadelere yer verildi

 

“Bahse konu soruları soran kişi Reuters Haber Ajansı muhabiri Gülsen Solaker’dir. Bu şekilde gerçek dışı haber yaparak, müvekkil Seval Yılmaztekin’in mesleki itibarı ve şahsi hakları da zedelenmek istenmiştir.

 

Her iki müvekkilim de hem özel hayatlarında hem mesleki hayatlarında şeref ve onurları ile hareket eden ve devleti ve milleti için başta FETÖ, PKK, PYD olmak üzere tüm terör örgütleriyle Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği istikamette mücadele eden kişilerdir. Bu mücadelelerine tüm saldırılara rağmen devam edeceklerdir."

 

ASILSIZ, MAKSATLI

 

Müvekkiller hakkında asılsız, maksatlı, gerçeğe aykırı yayın yapanlar hakkında ilgili mercilere suç duyurusunda bulunacağımızı, ayrıca haklarında maddi ve manevi tazminat davası açma haklarımızın saklı olduğunu bildiririz.”

 

Yalancı ve iftiracı gazetecilere karşı hukuk mücadelesini bir hukuk adamına yakışır bir şekilde hukuk yoluyla sürdüren Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, “Sahte” olduğu iddia edilen yargı kararını da kamuoyu ile paylaşarak, “Bütün bu olanları kamuoyunun vicdanına sunuyorum. Ben pes etmedim, etmeyeceğim” derken Şanlıurfa’da sivil toplum kuruluşlarından sokaktaki vatandaşa kadar herkesin takdirini topladı.

Araşıran:Haber Merkezi Urfadabugun.com

 

iftıracı gazetecilerin söz etti işte O haber TIKLAYIN 

http://www.internethaber.com/erdogandan-gazeteciye-ev-ayari-603487h.htm

yalan haber urfa şanlıurfa gazeteciler
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yalakalar     2017-06-20 Urfadabugun sizin bukadar doğru haber yaptığınız için gerçekten teşekür ederim bu devşirme gazetecilerin yalanını ortaya çıkardığınız için tebrikler
Ahmet     2017-06-20 Bu devşirme gazeteciler yalanları ortaya çıktı diye şimdi ne yapacaklarını bilemiyorlar buradan bir ak partili olarak sesleniyor hiç belediye bunlara destek vermemelidir bu deyimleri ak parti kapısından içeri almaması lazım bu iftirayı santajici itleri bence biz bu işin takipçisiyiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa