Advert
Advert

Balıklıgöle bu manzara yakışmıyor

Bozulan ve deforme olan parke taşlarını tamir ederek, düzgün bir hale getirmek için birçok yerlerde çalışma yapılırken her nedense binlerce insanın ziyaret ettiği Balıklıgöl platosundaki bu eksiklik giderilmiyor.

Balıklıgöle bu manzara yakışmıyor
Balıklıgöle bu manzara yakışmıyor Admin
Bu içerik 900 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Çevreye duyarlı ve şehir estetiğine önem vererek çalışmaların yürütülmesi yerine maalesef Balıklıgöl'de ihmaller altında mermer taşları yamuk yumuk duruyor.Kimi yerinden çıkmış kimi kırık dökük ….

Vatandaş yürürken özellikle yaşlıların ayağına bu parke taşlarının takılması tehlike arz ediyor.

Ordan geçen birkaç kişi “Balıklıgöl Urfa’nın yüzüdür. Buraya ayak basan her turist Urfa’nın imajı hakkında bilgi ediniyor. Esnafın davranışından ürünlere kadar her şey Urfa’yı ele veriyor. Yetkililer de buraları ihmal ederek Urfa’ya zarar veriyor farkına varmadan aslında böyle.

Bu alan hangi kurumun sorumluğunda ise mermer taşı bakım ve onarım çalışmalarını hızlandırmalı. Yerinden oynayan mermer taşlarının zemin iyileştirmesi yapılarak yerlerine monte edilmesi gerekir. Kırılmış, parçalanmış taşları ise yenileriyle değiştirilmesi gerekiyor.” dedi.

Yetkililer, vatandaşların ulaşımını rahatlatmak ve yaşamını kolaylaştırmak amacıyla mermer taşları, kaldırım yapım ve tadilatları kısa süreler içerisinde tamamlanarak Bayramdan önce vatandaşların kullanımına sunması bekleniliyor.

Haber:Urfadabugun.com Editör 

Balıklıgöle bu manzara yakışmıyor
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
Nevşehir’de F-16 uçağı düştü
Nevşehir’de F-16 uçağı düştü
şanlıurfa urfa