Advert
Advert

Şanlıurfa Valisi Tuna merkeze alındı

Bakanlığının yayınladığı Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna merkeze alınırken, yerine Adıyaman Valisi Abdullah Erin atandı.

Şanlıurfa Valisi Tuna merkeze alındı
Şanlıurfa Valisi Tuna merkeze alındı Admin
Bu içerik 921 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmi Gazete’ de yer alan vali atama kararnamesine göre aralarında Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın da bulunduğu 41 ilin valisi değişti, 12 ilçenin kaymakamı vali olarak atandı ve 19 vali merkeze çekildi. Geçtiğimiz yıl Eskişehir’den Şanlıurfa’ya atanan Güngör Azim Tuna'nın merkeze alınmasıyla yerine atanan Abdullah Erin'in özgeçmişi ise şöyle:

1969 yılında Mardin'in Savur İlçesinde, Gölbaşı köyünde doğdu. 1986 yılında Midyat Lisesini ve  1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini ikincilikle bitirdi. 1992 yılında girdiği Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Mesleğine girdi. 2001 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından Yüksek Lisans yapmak üzere  İngiltere’ye gönderilmeye hak kazanan 10 mülki idare amiri arasında yer aldı. İngiltere Nottingham Üniversitesi Sosyoloji ve Sosyal Politika Fakültesindeki Yüksek lisans eğitimini, ‘Üstün başarılı’ derece ile bitirdi. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu’nun ‘Türkiye’nin Kalkınma Ajansları Uygulamasının Değerlendirilmesi’ konulu inceleme araştırma raporunun hazırlanması çalışmalarına katıldı. İngilizce ve Arapçayı iyi derecede konuşan Erin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

urfa şanlıurfavalisi haberi güncel
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa