Advert
Advert

Kuveytli İşadamlarından TKDK `ye Büyük İlgi

Şanlıurfa iline Gelen Kuveytli iş Adamı Mohammad Al Harbi Beraberindeki heyet ile Şanlıurfa İl koordinatörü vDr.Sadık Yetim `i Makamında ziyaret etti.ziyaret esnasında , TKDK’nın faaliyetleri, Şanlıurfa’ya kazandırılan yatırımlar, TKDK’nın et işleme, süt işleme ile kesimhanelere yönelik hibeleri ve IPARD Programı hakkında bilgiler verildi.

Kuveytli  İşadamlarından TKDK `ye Büyük İlgi
Kuveytli  İşadamlarından TKDK `ye Büyük İlgi Admin
Bu içerik 887 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 


Şanlıurfa iline Gelen Kuveytli  iş Adamı Mohammad Al Harbi Beraberindeki heyet ile  Şanlıurfa İl koordinatörü vDr.Sadık Yetim `i  Makamında ziyaret etti.ziyaret esnasında  , TKDK’nın faaliyetleri, Şanlıurfa’ya kazandırılan yatırımlar, TKDK’nın et işleme, süt işleme ile kesimhanelere yönelik hibeleri ve IPARD Programı hakkında bilgiler verildi.
Al Harbi; Şanlıurfa’da, Hayvancılık yatırımları ile birlikte kırmızı et kesimhanesi kurmanın mantıklı olduğunu ifade ederek, TKDK’nın bu sektörlere hibe desteği vermesinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, hibelerin ilgili sektörlerde yatırım yapmak için çok iyi fırsatlar oluşturduğunu  söyledi. 
Dr. Yetim; et üretiminin yanı sıra, modern kesimhane, parçalama ve işleme tesisleri ile yatırımlara katma değer sağlanması gerektiğini, bu nedenle TKDK olarak 3 milyon avroya kadar olan bu yatırımlara %50 hibe verdiklerini söyledi. Özellikle Şanlıurfa’nın yoğu nüfusa sahip büyük ilçelerinde sağlıklı kesimhanelerin kurulmasının halk sağlığı açısından hayati önemde olduğunu söyleyen Dr. Yetim, yabancı iş adamlarının Şanlıurfa’da yatırım taleplerinin çok önemli olduğunu,yabancı girişimcilere ve yerli yatırımcılara her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

 

Kuveytli İşadamlarından TKDK `ye Büyük İlgi
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa