Advert
Advert

VALİ ERİN DERİKLİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin; bir proje kapsamında Mardin’den Mersin’e düzenlenen geziye katılan Derikli başarılı öğrencileri Valilikte ağırladı.

VALİ ERİN DERİKLİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
VALİ ERİN DERİKLİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI Admin
Bu içerik 799 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mardin Derik Belediyesi ve Mardin Tügva işbirliğiyle düzenlenen geziye katılan derslerinde başarılı 80 öğrenciyi Valilik Konferans Salonunda ağırlayan Vali Erin; salona gelişinde öğrenciler tarafından alkışlarla karşılandı.

 

Burada öğrencilere hitap eden Vali Erin; Derikli öğrencileri Şanlıurfa’da ağırlamaktan mutlu olduğunu belirtti. Konuşmasında Türkiye’de herkese eşit fırsatlar verildiğini öğrencilere anlatan Vali Erin: “Biz bu makamlara gelirken devlet hiçbir zaman sen Mardinlisin, sen Kürt’sün, Arap’sın; o yüzden vali, kaymakam, müfettiş, danışman olamazsın demedi.  Biz de bu topraklarda doğmuş, büyümüş, burada yaşayan kardeşlerimizin özellikle terörden çektiği sıkıntıları bilen ve bunun idrakinde olan birisi olarak devletimize ve temel değerlerimize en az İstanbul’daki, Ankara’daki, Bursa, Çorum, Yozgat’taki kardeşlerimiz kadar sahip çıktık. Namusumuza, şerefimize, haysiyetimize, devletin varlığına söz ettirmedik. Sizlerin de her biriniz aslında birer vali adayısınız. Çok çalışarak, daha çok gayret göstererek, gecenizi gündüzünüzü topluma faydalı işlere ayırmak suretiyle vaktinizi geçirmeniz gerekiyor. Her şeyden önce bu ülkede hepimizin kardeş olduğumuzun farkında olmamız lazım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kürt’üyle, Türk’üyle, Arap’ıyla, Çerkez’iyle, bütün etnik unsurlarıyla onların birlikte, beraber ve kardeş olduğu bir toplum ve millet yapısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti daha güçlü olur” dedi. 

VALİ ERİN DERİKLİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa