Advert
Advert
Advert

Alman dergiden İncirlik iddiası

Ahmet YILDIRIM/DORTMUND, (DHA)

Alman dergiden İncirlik iddiası
Alman dergiden İncirlik iddiası Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alman milletvekillerine ziyaret izni verilmemesi üzerine çekilme kararı alan Almanya’nın, bugün İncirlik Üssü’nden çekilmeye başlayacağı öne sürüldü. Spiegel dergisi, bugün (Pazar) öğle saatlerinden itibaren çekilmenin başlayacağını yazdı. Habere göre, ilk etapta yakıt ikmal uçakları Ürdün’e kaydırılacak. Sonraki günlerde ise, adım adım Tornado keşif uçakları ve 200 konteynerden oluşan teknik ekipman taşınacak.

 

Suriye ve Irak üzerinde uçuşlar gerçekleştiren Tornadoların Temmuz ayı sonuna kadar uçuşlarını Türkiye’den sürdüreceği belirtilen haberde, Tornado uçaklarının bir buçuk aylık bir süre için Almanya’ya getirileceği bilgisi paylaşıldı. Uçakların Almanya’ya götürülme nedeni olarak, düzenli olarak uçuş yapması gereken uçakların Ürdün’deki üs tamamlanana kadar Almanya’ya uçuşlarını yapması gösteriliyor.

 

Almanya’nın İncirlik Üssü’nde Ocak 2016’dan bu tarafa, IŞİD’e karşı mücadelede uluslararası koalisyona destek vermek amacıyla tanker uçaklarının yanında 6 adet Tornado keşif uçağı ile 260 dolayında askeri personeli bulunuyordu. Türkiye ile Almanya arasında ilişkilerin gerilmeye başlamasıyla Türkiye Alman parlamenterlerin askerleri ziyaretine izin vermemiş, Almanya ise çekilme kararı almıştı.

 

Alman Tornado keşif uçaklarının ekim ayının ortalarından itibaren Ürdün’ün El Azrak Hava Üssü’nden hizmet vermeye başlaması öngörülüyor.

Alman dergiden İncirlik iddiası
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı