Advert
Advert

Şehit Ateş `e Memleketi Suruç `ta Son Görev

Bitlis’in Hizan ilçesinde PKK’lı teröristlerin hain tuzağında şehit olan Şanlıurfalı Jandarma Uzman Onbaşı Halil Ateş, memleketi Suruç’ta defnedildi. Şehidin cenazesi askeri uçakla Şanlıurfa GAP Havaalanına getirilirken şehidin naaşını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız,Mehmet Ali Cevheri , Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Şehit Ateş `e    Memleketi Suruç `ta  Son Görev
Şehit Ateş `e    Memleketi Suruç `ta  Son Görev Admin
Bu içerik 966 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 


Bitlis’in Hizan ilçesinde PKK’lı teröristlerin hain tuzağında şehit olan Şanlıurfalı Jandarma Uzman Onbaşı Halil Ateş, memleketi Suruç’ta defnedildi. 
Şehidin cenazesi askeri uçakla Şanlıurfa GAP Havaalanına getirilirken şehidin naaşını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk  Çelik, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Milletvekilleri  İbrahim Halil Yıldız,Mehmet Ali Cevheri , Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş karşıladı. 
Cenaze aracıyla Suruç’a götürülen şehidin cenaze namazı öncesinde konuşan Bakan Faruk Çelik, Türkiye’nin terörle mücadelede kararlı olduğuna vurgu yaparak, vatanı, bayrağı, milleti ve devleti için canını seve seve feda eden şehitlere şükran ve minnet duyulduğunu ifade etti. Konuşmasında şehidin ailesine ve tüm Türkiye’ye başsağlığı dileyen Bakan Çelik; terör örgütünün artık tükenmek üzere olduğunu ancak böylesi kahpe tuzaklarla askerimizin canına kastederek yaşamını sürdürmeye çalıştığını belirtti. 
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise yaptığı konuşmada: “Ülkemizin birliği ve beraberliği, vatanımız, bayrağımız, istiklalimiz  ve istikbalimize yönelen PKK terör örgütü başta olmak üzere terör örgütlerinin tamamıyla, içerdeki işbirlikçileriyle ve çok iyi bildiğimiz ve tanıdığımız dışarıdaki hamileriyle devletimizin, hükümetimizin, kahraman evlatlarımızın yürüttüğü kesin, kararlı mücadele hiçbir şekilde kesintiye uğramadan devam edecektir” dedi. 
Bundan sonraki süreçte terörle mücadelenin daha kararlı bir şekilde sürdürüleceğine inandığını sözlerine ekleyen Vali Erin: “Şehidimizin mekanı cennettir. Şehidimizin makamların en yücesine eriştiğini biliyoruz. Onun aziz hatırası, bize emanet bıraktığı ailesi ve kutsal değerlerimiz uğruna onun şanına, makamına ve mertebesine uyacak bir mücadele azmini ve kararlılığını ortaya koyacağız. Ateş ailesine Türk Milleti adına, Kürt kardeşlerim, Arap kardeşlerim adına ve bu memleketi memleket yapan, bu vatanı kutsal yapan, bu memlekette yaşamaktan onur duyan bütün bireyler adına şükranlarımı ve minnetlerimi ifade etmek istiyorum. Muzafferiyet ve muvaffakiyet bizlerle beraber olacak. Başta şehidimiz Halil Ateş olmak üzere bu memleketin birliği be beraberliği için, en kutsal saydığımız devletimiz, bayrağımız, vatanımız için canını seve seve feda eden bütün şehitlerimize minnetlerimizi, şükranlarımızı ve rahmet dileklerimi iletiyorum allah hepsine rahmet etsin, hepsinin mekanı cennet olsun” dedi. 
Suruç Süleymaniye Camii’nde   ikindi namazına müteakiben İl Müftüsü İhsan Açık tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi tekbirler eşliğinde Şıh Nasır Aile Mezarlığına götürülerek defnedildi. Cenaze töreninin ardından Vali Erin ve beraberindekiler; şehidin taziyesine katılarak ailenin diğer fertlerine de başsağlığı dileklerini ilettiler. 

 

Şehit Ateş `e Memleketi Suruç `ta Son Görev
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa