Advert
Advert

Eyyübiye Belediyesi 4. kez 60 trilyonluk vurgunu önledi

Şanlıurfa Ak Parti’den Milletvekili aday adayı olan fakat parti tarafından aday gösterilmeyince Ak Parti aleyhine propagandalar yaparak seçime bağımsız olarak giren ve hüsrana uğrayan Mustafa Göktaş’a en büyük darbeyi Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci vurdu.

Eyyübiye Belediyesi 4. kez 60 trilyonluk vurgunu önledi
Eyyübiye Belediyesi 4. kez 60 trilyonluk vurgunu önledi Admin
Bu içerik 1862 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

GÖKTAŞ, HAZİNE ARAZİSİNE KONMAK İSTEDİ

 

Hazine arazileri üzerindeki kaçak yapılara geçit vermeyen Eyyübiye Belediyesi son uygulaması ile takdir topladı. Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili adayı Mustafa Göktaş, piyasa değeri yaklaşık olarak 60 Milyon lira olan hazineye ait olan araziye tabela asarak bu arazinin kendisinin ait olduğunu iddia etti. Göktaş’ın 4. Kez yaptığı hazine arazisine sahiplenme olayı Eyyübiye Belediyesi’nin örnek olacak çalışmasıyla son buldu.  Devlet malını kimseye peşkeş çekmeyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci bu davranışı ile vatandaşın gönlünde taht kurdu.

 

GÖKTAŞ TABELA ASTI, EYYÜBİYE BELEDİYESİ SÖKTÜ

 

2016 yılının Haziran ayında Eyyübiye Belediyesi tarafından TOKİ’ye devredilen Yenice mahallesinde yer alan 52 dönümlük arazi ile ilgili olarak bu arazinin üzerinde hak sahibi olduğunu iddia eden Mustafa Göktaş, bu arazinin bulunduğu alana “Göktaş Tır ve Kamyon Garajı Dinlenme Tesisi” yazan tabela dikti. Milletvekilliği adaylığı döneminde yağmurun yağışını Ak Parti’ye bağlayan fakat kendisine adaylık verilmeyince söylemlerinin zıttı söylemlerle seçim çalışmalarına devam eden Göktaş’ın hazine arazisine sahiplenmesiyle ilgili olarak vatandaşlardan büyük tepki geldi. Konu ile ilgili olarak görüşlerini gazetemize aktaran vatandaşlar, “Şimdi Mustafa Göktaş’ın neden Milletvekili olmak istediği ortaya çıktı demek ki vekil olsaydı, bu araziye konması daha kolay olacaktı. Şimdi görüyoruz ki onun derdi vatandaş değil, onun derdi bu araziye sahiplenmek imiş, Göktaş’ın yaptığı bu olaya kayıtsız kalmayan devletin arazisine sahip çıkan Sayın Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’ye ne kadar teşekkür etsek azdır, Allah kendisinden razı olsun” dediler.

 

KEZ ENGEL OLUNDU

Yıllardır çözülemeyen hazine arazisinde hak sahibi olduğunu iddia eden Göktaş’ın 4. Kez araziyle ilgili tasarrufta bulunmasına Eyyübiye Belediyesi engel oldu. Daha önce Meclis kararıyla 52 dönümlük arazinin TOKİ tasarrufunda kullanılması için Eyyübiye Belediyesi tarafından verilen taahhüttün arkasında duran ve hazine arazilerinin amacı dışında kullanılmasına göz yummayan ekipler yine müdahalede bulunarak tabelayı kaldırttı. Kaçak yapıya sıfır tolerans söylemini hayata geçirmeye devam eden Eyyübiye Belediyesi, hazine arazisi, yeşil alan ve belediyeye ait alanlarda yapılan kaçak yapılarla mücadeleye etmeyi sürdürüyor. Kaçak yapıyla mücadele konusunda kararlılıklarını sürdüreceklerini belirten Eyyübiye Belediyesi yetkilileri bu konuda vatandaşlara da sık sık uyarılarda bulunuyor. Son olarak yaklaşık 60 milyon TL değerinde olan hazine arazisinde Mustafa Göktaş’ın da hak sahibi olduğunu iddia edecek türden tabela asma girişimi de Eyyübiye Belediyesi yetkililerinin müdahalesiyle sonuçsuz kaldı

 

GÖKTAŞ mustafa eyyübiye belediyesi haberi hazine arazisi
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK:açıkladı  2 asker şehit, 1 asker yaralı
TSK:açıkladı 2 asker şehit, 1 asker yaralı
Helikopter düştü: 13 ölü, 15 yaralı
Helikopter düştü: 13 ölü, 15 yaralı
şanlıurfa urfa