Advert
Advert

SURİYELİ MAZLUMLAR İÇİN 10 TIR DAHA YOLA ÇIKTI

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu tarafından başlatılan 'Sınır Ötesine Yardım Kampanyası' çerçevesinde 10 tır dolusu insani yardım malzemesi Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

SURİYELİ MAZLUMLAR İÇİN 10 TIR DAHA YOLA ÇIKTI
SURİYELİ MAZLUMLAR İÇİN 10 TIR DAHA YOLA ÇIKTI Admin
Bu içerik 591 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

'Sınır Ötesine Yardım Kampanyası' kapsamında toplanan 10 tır dolusu yardım malzemesi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Lojistik merkezinde düzenlenen törenle Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine gönderildi. Tırların uğurlama törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu Sorumlusu Osman Gerem ile platform üyeleri katıldı.

Törende Suriyeli sığınmacılara karşı Şanlıurfa'nın her zaman ensar olduğunu anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa şehir olarak her zaman Suriyeli kardeşlerinin yanında oldu. Ensar şehir olarak hem sokaklarını hem şehrini hem de aşını paylaştı. inancımız zaten bunu emrediyor. Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Onun için 'sen açken ben tok yatamam' dedi. Şanlıurfa'mızın her noktasının yanı sıra Türkiye'mizin her noktasının bu yardımlar organize edildi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum'' dedi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise "Bölge ve ümmet olarak büyük bir sınav imtihanla karşı karşıya kaldığımız çok açıktır. Bu sınavı ve imtihanı rabbimizin istediği gibi başarı ve muvaffakiyetle geçecek ve dünyamızı kurtarmış olacağız. Ya da diğer alternatifi var sınıfta kalacağız. Üzerimize yüklenmiş olan o büyük emanetin gereğini yerine getirmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Şanlurfa'da hayırsever vatandaşların da desteği ile bugüne kadar Suriye'ye 426 tır dolusu insani yardım gönderdiklerini belirten Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu sorumlusu Osman Gerem ise "Şanlıurfa'da kardeşliğin ve ensarlığın hakim olduğu bu coğrafyada gerek ilimizde ihtiyacı olan kardeşlerimiz gerekse sınır ötesine yardım gönderiyoruz. Şu ana kadar ilimizden sınır ötesine bu gün ki tırlarla birlikte 426 tır yardım gönderdik. ilimiz Sınırlar içerisinde kardeşlerimize şu ana kadar bin 269 tır yardım ulaştırdık. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi himayesinde açılan giyim mağazasında bu kardeşlerimize 192 bin kişiye giyim yardımı yapıldı" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tırlar İl Müftüsü İhsan Açık tarafından okunan dualar eşliğinde Suriye'ye doğru hareket etti.

 

SURİYELİ MAZLUMLAR İÇİN 10 TIR DAHA YOLA ÇIKTI
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa