Advert
Advert

Urfa milletvekili dilek Öcalan dan açıklama

Selahattin Demirtaş'a kelepçe, milyonların iradesine kelepçedir!

Urfa milletvekili dilek Öcalan dan açıklama
Urfa milletvekili dilek Öcalan dan açıklama Admin
Bu içerik 658 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş 7 Temmuz 2017 tarihinde Ankara 35. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüşülmesi planlanan duruşmaya bizzat katılma talebinde bulunmuş mahkeme bu talebi 30 Haziran 2017 tarihinde kabul etmiştir.

Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş’ın hukuka aykırı bir şekilde tutuklanmasından 245 gün sonra ilk kez bir duruşmaya bizzat katılması beklenirken Edirne Cezaevinde, yola çıkmak için geldiği cezaevi ring aracında kendisine kelepçe takılmak istenmiştir.  Kelepçe takılması noktasında dayatmaları kabul etmemesi üzerine ise  Sayın Selahattin Demirtaş duruşmaya getirilmemiştir.

Sayın Selahattin Demirtaş seçilmiş bir milletvekili ve yine 6 milyon yurttaşın iradesini temsil eden en büyük 2’nci muhalefet partisinin Eş Genel Başkanı’dır. Yapılan bu uygulama neticesinde savunma hakkı engellenmiştir.Kaldı ki Y.C.G.K.'nın 10.06.2008 tarih ve 9-148/169 sayılı kararı ile Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin 6/1. maddesi göz önünde bulundurulduğunda; duruşmada hazır bulunma hakkı adil yargılama kapsamında değerlendirilmektedir.​

kaynak:Dilek ÖCALAN

Urfa milletvekili dilek Öcalan dan açıklama
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa